České centrum Praha zájemci naleznou na adrese v Praha 1, Rytířská 31.

Expozice v jeho galerii má dvě části. První část představuje vývoj německého užitého a průmyslového designu ze sbírek Die Neue Sammlung - Mezinárodního muzea designu v Mnichově a druhá přibližuje současný mladý německý design.

Dějiny německého designu

Výstava dokumentuje dějiny německého užitého a průmyslového designu a odkrývá pozadí úspěchu značky „Made in Germany“. Na základě spolupráce s celosvětově největším muzeem designu Die Neue Sammlung - Mezinárodní muzeum designu v Mnichově lze na příkladech klasických, kultovních a jiných objektů detailně sledovat dějiny spolupráce průmyslu a designerů, technického pokroku a kreativního přístupu. Výstava reflektuje také politický vývoj 20. století, mj. zahrnuje předměty jak ze západního, tak bývalého východního Německa.

Současná tvorba německých designérů  

Aktuální část přehlídky s názvem Rejected/Accepted představuje tvorbu mladých německých designérů a jejich produkčně úspěšné i nerealizované projekty.

Zastoupeno je v ní celkem jedenáct návrhářek a návrhářů z nejrůznějších kreativních oblastí: filmu, módy, hudby, grafiky i užitého designu. Ukazuje realizované práce od Floriana Böhma (fotografie), Mirka Borscheho (grafický design), Ayzit Bostan (móda), Nitzana Cohena (průmyslový design), Saskie Diez (šperk), Stefana Dieze (průmyslový design), Markuse Frenzla (kritika designu), Niklase Goslara (dokumentární film), Jonase Imberyho (hudba), Steffena Kehrleho (průmyslový design) a Sabine Magnet (texty).

Výjimečná prezentace přelomových objektů a osobností historie německého designu je společným projektem Českého centra Praha, Českého centra Mnichov, Die Neue Sammlung – Mezinárodního muzea designu v Mnichově a organizace CZECHDESIGN.    

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.