Petr Batěk, který působí v Národním divadle v Praze, v divadlech na Kladně v Chebu, hraje jak ve filmu, tak v televizi. Přiznává, že básnění a skládání hudby je pro něj jakýsi ‘útěk’ od jedné profese k druhé a čistí si tak hlavu. Proto nyní v době předvánoční představil nový singl a klip.

„Videoklip k písničce Podívej, jak je krásná vznikal na Vánočních trzích v Plzni za provozu. Naše stříbrné líčení vzbudilo trochu rozruch, ale to nám nevadilo, a to byl trochu i cíl,” říká s úsměvem a nadhledem Petr Batěk. 

„Klip je o setkání dvou zbloudilých duší… Samozřejmě romantika, ale i životní prožitek hrají svou roli. Momentálně jsem dost časově vytížený, ale jsem rád, že se nám i přesto podařilo tuhle novinku dát ven a ještě více mě těší, že Český rozhlas Dvojka zařadil písničku do své hitparády Česká dvanáctka, kde pro ni můžete hlasovat,” prozradil Petr Batěk, který se tak v hitparádě se svou novinkou Podívej, jak je krásná momentálně zařadil mezi další interprety, jako jsou třeba Anna K., Adam Mišík nebo Martin Chodúr. Zvukovou režii klipu obstaral Jiří Mucha, před kamerou tančí Marcela Lampart a filmové práce jsou dílem Michala Anděla.

Herec a hudebník Petr Batěk nedávno natočil také ústřední písničku pro film Jak se moří revizoři, v níž hrál spolu s Danou Morávkovou hlavní roli. Momentálně roztáčí s režisérem Tomášem Magnuskem nový český seriál, který bude jakýmsi “českým Dallasem” a diváci jeho první sérii uvidí příští rok. Herec se připravuje i na další divadelní roli pod režijním vedením Vladimíra Morávka a chystá i řadu dalších novinek, včetně své již třetí knihy básní, která bude mít jak svou audioverzi, tak i charitativní podtext. 

„Jsem moc rád, že se toho ujal zkušený nakladatel Pavel Mészáros, s nímž teď ladíme detaily a pomalu to připravujeme do finále tak, aby to před jarem vyšlo,” dodal Batěk. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.