Latin Art Gallery v pražské Jungmannově ulici vede Katerina Bohac Linares, která ač má české předky, pochází právě z Venezuely. Návštěvníci si tak mohou být jistí, že výběr děl a umělců provedla kurátorka, která prostředí venezuelských uměleckých kruhů zná velmi dobře.

První z umělců, Ezequiel Amarú, považuje umělecké práci za "tvorbu hrou". Jeho obrazy plné barev se inspirují mikro a makroskopickou povahou přírody. Hravá činnost umožňuje přetvářet svérázný svět, postavený na základě vlastních pravidel a kódů, jež boří některé koncepční a etické principy, čímž vlastně vznikají ony nevyhnutelné spontánní a zábavné okamžiky samotného bytí.

El Gaba se naproti tomu inspiroval vazbou polyfonie zvuku a rytmu barvy. Jeho práce jsou tvořeny vzájemně se překrývajícími vrstvami maleb, ze kterých se vynořují odlišné prvky. Autor pak považuje divákovo rozjímání nad dílem za součást samotné tvorby díla.

Alfredo Contreras oproti tomu propojuje různé umělecké prvky s předměty běžné domácí potřeby - příbory, hřebíky či kladiva. Používá starodávné domovní dveře, které otevírají i zavírají dny, a pomáhají tak proplouvat  časem i překračovat prostor mezi nimi. Autor je opravdový alchymista závratných tvarů na straně jedné a autor jasnozřivých konceptů na straně druhé.

Umělecký subjekt Beatriz y Beatrice tvoří malířka Beatrice Savino a fotografka Beatriz Carnevali. Tyto dvě umělkyně spolu vytvářejí silné obrazy prostřednictvím svých disciplín. Jejich aktuální projekt je založen na spolupráci, v níž tvůrčí proces mísí snímky zachycené Beatriz s obrazy namalovanými Beatricí za poslední dva roky. Výsledkem bývají unikátní nadčasová díla.

Výstavu Diversitas lze vidět až do 18. srpna v Latin Art Gallery, Jungmannova 17, Praha 1.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.