Nela se narodila 25. ledna, bratr, který zatím nemá jméno, 13. února a už váží 95 kilogramů.  

Nela stále pózuje 

„Podle chovatelů je zatím „program“ mláďat převážně v režii jejich matek, které si své potomky bedlivě střeží; na Nelu dohlíží matka Faraa, na samečka zase Eliška. Zatím tak jde mezi mláďaty spíše o pozvolné seznamování, „okukování“ a „oťukávání“. I to však skýtá velmi zajímavou podívanou a pro Nelu, přezdívanou Modelka, také příležitost, jak se nadále věnovat své oblíbené činnosti – pózování přítomným návštěvníkům,” informovala mluvčí zoo Lenka Pasterčáková. 

Je vysoký jako chovatel Pilný

Sameček váží 95 kilogramů; zajímavým způsobem zjistili chovatelé výšku. „Když jsem k němu v rámci prohlídek a rehabilitací přistoupil, ostatní si všimli, že jsme naprosto stejně vysocí. Jelikož měřím přesně 190 centimetrů a s žirafákem si koukáme přímo do očí, s největší pravděpodobností měří stejně,“ vysvětlil vrchní chovatel kopytníků Jaromír Pilný.

Sameček měl po narození problém s postavením zadních končetin a špatně došlapoval v oblasti spěnek. Chovatelé v pražské zoo mu však okamžitě zajistili intenzivní rehabilitaci a jeho stav se den ode dne výrazně zlepšuje.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.