Hlavní obsah

ZUŠ Chotěboř chystá velkou open air akci

ZUŠ Open – to je celostátní akce nadaných dětí, které působí pod základními uměleckými školami po celé republice. Své umění a dovednosti předvedou na otevřeném festivalu pro širokou veřejnost. Do této akce se zapojila i Základní umělecká škola Chotěboř.

ZUŠ Chotěboř chystá velkou open air akci

V úterý 30. května se na náměstí T.G.M. představí pěvecké soubory, komorní soubory, taneční skupiny, Žákovský komorní orchestr (ŽAKO) i Dechový orchestr mladých (DOM).

Přehlídka začne ve 13 hodin. Na náměstí budou mít lidé možnost vidět nejenom různá vystoupení, ale například i výtvarné dílny.

„Je to hlavně o tom v celostátním měřítku ukázat a předvést lidem, co všechno naše děti a studenti umí. Představit činnost školy, kroužků a dílen. Máme mnoho talentovaných žáků a návštěvníci akce uvidí, jak smysluplně využívají svůj volný čas,“ prozradil ředitel ZUŠ Chotěboř Milan Moc.

Některé soubory vystoupí nejenom na náměstí, ale i na různých místech ve městě. Akce potrvá zhruba do 17. hodiny.

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je potřeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“ vyjádřila se Magdalena Kožená, česká mezzosopranistka světového jména, jež celostátní akci zaštiťuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků