Zsuzsanna Jakabos a Maxim Lobanovszkij vítězi Velké ceny Ostravy v plavání

Úspěšně skončil 25. ročník Velké ceny Ostravy v plavání. Celkem se závodu zúčastnilo více než 400 plavců. Účast zahraničních plavců z jedenácti zemí a reprezentantů z České republiky přispěla k vylepšení 20 rekordů mítinku.

Ostrava 19.4.2018 Velká cena Ostravy 2018 v plavání byla velmi úspěšná.

„Již v sobotním ranním bloku rozplaveb padly rekordy Velké ceny. Postarali se o ně Kristýna Štemberová na 50 metrů motýlek, Maxim Lobanovszkij na 100 motýlek, Diana Margarita Duraes 400 m a 800 metrů volný způsob a Gabriel Chose Lopes na 200 metrů polohový závod. Zsuzsanna Jakabos 200 metrů polohový závod a Gábor Balog 50 metrů znak dokázali vytvořit rekordy v ranních rozplavbách a v odpoledním bloku vlastní rekordy ještě zlepšili,” informoval předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava Jan Pala.

V odpoledních finálových rozplavbách se neztratili ani domácí plavci a plavkyně. Celkem vybojovali čtyři cenná umístění. Roman Procházka byl druhý na 100 metrů volný zůsob, Veronika Petřeková obsadila třetí místo na 800 metrů volný způsob, Tereza Závadová opět třetí místo na 100 metrů volný způsob a Nikola Hořanská byla třetí v disciplíně 100 metrů znak.

V nedělním bloku 29. dubna 2018 byly překonány dva rekordy.  V polohovém závodě na 400 m a na 50 metrů volný způsob rekor překonal Maxim Lobanovszkij. Za ostravské plavce vybojovaly medailová umístění Veronika Petřeková v disciplíně 400 metrů polohový závod a Andrea Vojtalová v disciplíně 200 metrů znak.

Podle bodů Světové plavecké federace FINA si Velkou cenu Ostrava 2018 odnesli:

Zsuzana Jakabos z Maďarska počtem 831 bodů a obhájila vítězství z roku 2017.

Maxim Lobanovszkij z Maďarska počtem 836 bodů.

25. ročníku Velké ceny Ostrava 2018 v plavání se zúčastnilo 28 sportovních klubů včetně zahraničních závodníků. Dvoudenní akce se konala 28. a 29. dubna v Ostravě v 50metrovém bazénu Sareza. Závody zajišťovalo celkem 37 rozhodčích, které vedl předseda klubu Jan Pala, ředitel závodu Vítězslav Hartmann a koordinátor zahraničních výprav a hlasatel Boris Neuwirt.