Hlavní obsah
Pinokio Foto: Jana Bečková

Zmenšená Itálie zve k návštěvě nedaleko Rimini

Itálie je nádherná země nabízející spoustu přírodních i architektonických skvostů. Pokud si postesknete, že nemáte dost času ji projet celou, můžete navštívit tematický park Italia in Miniatura poblíž známého letoviska Rimini.

Pinokio Foto: Jana Bečková
Zmenšená Itálie zve k návštěvě nedaleko Rimini

Park Itálie v miniaturách byl otevřen v roce 1970 a na ploše 85 000 metrů čtverečních můžete obdivovat modely 273 italských i evropských architektonických skvostů. Za zmínku stojí  např. Šikmá věž v Pise, Milánský dóm, Koloseum v Římě či Bazilika sv. Petra.

Procházka mezi modely staveb, kde se zvedají mosty, projíždějí vlakové soupravy, startují a přistávají letadla, proplouvají lodě, je úchvatná. Můžete naslouchat i vystoupení hudebníků ve Veronské aréně.

Skutečně nezapomenutelným zážitkem je ale projížďka ve člunu po Grand Kanálu v Benátkách, kde si po obou stranách můžete prohlížet paláce, podplouváte pod typickými benátskými mosty a obdivujete krásu staveb. Během plavby se můžete nechat vyfotografovat a fotografii si zakoupit u východu z areálu Venezia.

Pokud vstoupíte na italské náměstí (Piazza Italia), uslyšíte znít zvony. Máte-li odvahu, určitě si nenechte ujít jízdu v dřevěné kládě po vodních skluzavkách. Odpočinek a zábavu nabízí hrad, kde můžete „střílet“ z vodních děl. V horkých letních dnech je vodní sprcha při obléhání hradu příjemným osvěžením a tuto atrakci si užívají nejen dětští návštěvníci. Poblíž hradu si můžete v centru Pappamondo prohlížet pestrobarevné papoušky.

Pokud nastoupíte do malého autíčka, podniknete cestu nejen za známým dřevěným panáčkem Pinocchiem, ale setkáte se i dalšími oblíbenými pohádkovými postavami. Nemusíte mít strach, ani když autíčko vjíždí do tlamy velryby, z pohádkového výletu vystoupíte ve zdraví. Možná si cestou vzpomenete na knížku z dětství Picocchiova dobrodružství, v níž italský spisovatel a novinář Carlo Collodi vylíčil příběhy dřevěné loutky, kterou vyřezal osamělý řezbář Gepetto, a která velmi toužila stát se skutečným chlapcem z masa a kostí.

Pro dětské návštěvníky je určena řada dalších atrakcí například dětské dopravní hřiště, kde se mohou projíždět v autíčcích, nebo si v areálu Super Racing vyzkoušet svoji pohotovost a zručnost při řízení autíček na autodráze.

V horkém slunečném počasí nám velmi přišlo vhod, že je  areálu  umístěno několik pítek či vodovodů  s pitnou vodou. Občerstvit je možné ve stínu stromů u stánků  nabízejících nápoje či sendviče, zmrzlinu, které naleznete několik na různých místech po celém areálu, nebo si pochutnat na pizze či těstovinách v Ristorante Pizeria Italia, která se nachází vlevo od vstupní brány. Nabídka jídel je opravdu bohatá.

Několik příjemných obchůdků s dárkovými předměty láká zakoupit si nějakou maličkost na památku. Nás třeba zaujala nabídka obchodu Corse Che Passione poblíž dětského dopravního hřiště se suvenýry pro fanoušky Formule 1, čepicemi, tričky a dalšími předměty.

Pokud trávíte dovolenou v Rimini a okolí, určitě návštěvu tohoto tematického parku doporučujeme. Jedná se o nezapomenutelný zážitek.

Jak se do tématického parku Italia in Miniatura dostanete? Z vlakového nádraží Rimini nebo Viserba autobusem číslo 8. Cena jízdenky je 1,30 eura.Cena vstupného se liší podle období - v sezóně je to 22 eur pro dospělého návštěvníka, cena dětské vstupenky je 16 eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků