Hlavní obsah
Kronikář města Zlína Bohumil Galásek s europoslankyní Martinou Dlabajovou Foto: Barbora Janečková

Zlínský kronikář navštívil v Bruselu europoslankyni Dlabajovou

Kronikář města Zlína Bohumil Galásek se tento týden potkal v Evropském parlamentu v Bruselu s poslankyní Martinou Dlabajovou. Při společném setkání se studenty Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť ji požádal o zápis do kroniky.

Kronikář města Zlína Bohumil Galásek s europoslankyní Martinou Dlabajovou Foto: Barbora Janečková
Zlínský kronikář navštívil v Bruselu europoslankyni Dlabajovou

„Váš vzkaz bude uložen v archivu pro budoucí generace Zlíňanů jako jedna z příloh městské kroniky,“ uvedl Galásek. 

Martina Dlabajová (ANO) pochází z Kostelce u Zlína a je velkou zlínskou patriotkou. „Mít zápis v kronice, to je pro mne opravdu velká čest,“ přiznala kronikáři a bývalému dlouholetému pedagogovi zmíněného zlínského gymnázia.

Skupina čtyřiceti studentů školy přijela do Bruselu na pozvání europoslankyně, která toto gymnázium absolvovala v roce 1994.

„Ještě jsme se učili v takzvaných likusácích. Dnes je vaše škola krásně opravená a reprezentativní,“ řekla v přátelské diskusi, během níž se studenti zajímali třeba o to, jak vypadá její pracovní den v parlamentu, nebo o její nový projekt motivačních stáží s názvem PročByNe? pro mladé lidi ve věku 18 až 25 let.

Gymnazisté své dojmy z prohlídky parlamentu zpracují do podoby kreativních výstupů a s poslankyní se v únoru příštího roku znovu potkají při společné snídani v prostorách zlínského zámku.

V příštím roce by se měli za Martinou Dlabajovou do Evropského parlamentu v Bruselu vypravit na poznávací cestu také studenti druhého zlínského gymnázia nebo skupina podnikatelů a novinářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků