Hlavní obsah
Milena Marcilisová a Gustav Řezníček v Nikdy nekončí. Foto: Zdeněk Němec

Zlínské divadlo uvede komedii Nikdy nekončí o zhoubných účincích mateřské lásky

Na stálý repertoár se po velkém úspěchu loňského inscenovaného čtení rozhodlo Městské divadlo Zlín zařadit hru Nikdy nekončí z pera zlínského rodáka Benjamina Kurase. Premiéra se koná v sobotu 5. října v 19 hodin v divadelním klubu Dílna.

Milena Marcilisová a Gustav Řezníček v Nikdy nekončí. Foto: Zdeněk Němec
Zlínské divadlo uvede komedii Nikdy nekončí o zhoubných účincích mateřské lásky

Nikdy nekončí napsal Kuras v roce 1982, více než deset let poté, co jej okolnosti donutily emigrovat do Londýna.

„Tehdy nám všem ilegálním emigrantům směly poprvé přijet na návštěvu matky. Neznal jsem žádného, který by se z toho nervově nezhroutil. Říkali jsme tomu Husákova pomsta. Já jsem se z toho naštěstí dokázal vyléčit tím, že jsem z toho udělal komedii. Někteří dopadli hůř,“ osvětlil okolnosti vzniku hry Kuras, který se premiéry osobně zúčastní.

Svižná komedie britského střihu je velkou hereckou příležitostí pro Milenu Marcilisovou, která hraje svéráznou a neodbytnou Matku, a pro Gustava Řezníčka v roli jejího syna Dannyho. 

Dannymu se vede dobře. Prosmýknul se pod Železnou oponu a emigroval do Anglie. Dnes pomalu pomýšlí na svatbu s přítelkyní Daliou (Marta Bačíková), v Londýně vlastní byt, v bytě má podnájemníka Rudu (Rostislav Marek) a v Rudovi věrného, i když trochu „uhozeného“ kamaráda.

Dannyho život jde v každém ohledu správně. A pak ho po šestnáctileté odluce přiletí z Československa navštívit matka. Jeho největší životní postrach rozbije ležení v obýváku, požádá o čaj, vyhrne rukávy a začne s rozvratem…

V pátek 4. října od 17 hodin dvou divadelníci do Dílny také na veřejnou generálku a besedu s tvůrci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků