Hlavní obsah
Zlatka Krůzová Foto: archiv Město Mikulov

Zlatku Krůzovou z Mikulova nominovali do celonárodní soutěže Žena regionu

Zakladatelka a umělecká vedoucí mikulovských folklorních souborů Zlatka Krůzová je nominována na ocenění v 5. ročníku prestižní soutěže ŽENA REGIONU 2013.

Zlatka Krůzová Foto: archiv Město Mikulov
Zlatku Krůzovou z Mikulova nominovali do celonárodní soutěže Žena regionu

Soutěž oceňuje ženy, které dosahují ve svém oboru jedinečných výsledků, aktivně se podílejí na veřejném životě, pomáhají ostatním a tvoří mezilidské hodnoty. Cílem je složit poctu úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich smysluplnou práci.

Letos byla nominována i Zlatka Krůzová, která již mnoho let učí mladou generaci úctě k tradicím regionu a vychovává nové nositele folkloru. Je zakladatelkou a uměleckou vedoucí mikulovských folklorních souborů DNS Palavánek, DNS Palavěnka, NS Pálava a Pálavští senioři, které patří již čtyřicet let k nejlepším souborům nejen v našem kraji, ale i v České republice.

Stála u zrodu mikulovských folklorních akcí festivalu Sousedé, Setkání pod Taneční horou, fašankové obchůzky, dětské soutěže Mikulovský zpěváček či adventních koncertů. Zasloužila se také o obnovu lidové kultury moravských Chorvatů na Mikulovsku.

Tuto výjimečnou ženu, významnou mikulovskou osobnost lze podpořit svým hlasováním až do 24. února prostřednictvím internetové stránky www.zenaregionu.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků