Hlavní obsah
Foto: OZC Zlaté jablko

Zlaté jablko zprovoznilo poslední patro parkovacího domu. Zjednodušil se i výjezd z parkoviště

Od neděle 5. srpna je opět v provozu poslední patro parkovacího domu OZC Zlatého jablka ve Zlíně. Rekonstrukce povrchu střechy parkoviště trvala měsíc. Současně byl do provozu uvedený nový kamerový systém, který zjednoduší a zrychlí výjezd z parkoviště.

Foto: OZC Zlaté jablko
Zlaté jablko zprovoznilo poslední patro parkovacího domu. Zjednodušil se i výjezd z parkoviště

Podle plánu se obnova povrchu na střeše parkovacího domu uskutečnila v průběhu července a dokončena byla o prvním srpnovém víkendu. Jeho rekonstrukce vyšla na 5 miliónů korun a je další ze série rozsáhlých plánovaných renovací a oprav, které vedení Zlatého jablka letos realizuje nejen na parkovišti, ale také ve vnitřních a vnějších prostorách centra.

V souvislosti s nimi mohli řidiči v posledních dnech zaznamenat i další příjemnou novinku. Byly zde instalovány speciální kamery pro detekci SPZ vozidel a další pokladna ve 2. patře, které by měly přispět ke zvýšení komfortu a urychlení placení.

„Prakticky to znamená, že u výjezdové závory již není třeba vkládat uhrazený parkovací lístek do panelu. Systém sám rozpozná, že u příslušného vozidla již bylo parkovné zaplaceno,” uvedl ředitel obchodního centra Jiří Kratochvíl.

Parkovací dům byl otevřený v závěru roku 2007. Nabízí na čtyřech podlažích 270 parkovacích míst. Od začátku dubna 2015 zde mohou majitelé elektromobilů využívat i jedinou dobíjecí stanici ve Zlínském kraji. Díky příznivé ceně a strategické poloze je kapacita parkoviště každý den ve špičku plně vytížená a počet parkujících vozidel se meziročně neustále zvyšuje.

Další informace na www.zlatejablko.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků