Hlavní obsah
Zdeněk Svěrák Foto: Petr Mráček

Zdeněk Svěrák slaví 80. narozeniny, od Supraphonu dostal diamantovou desku

Už 28. března oslaví Zdeněk Svěrák 80. narozeniny a Supraphon vydá pro příznivce jeho tvorby hned dva tituly. V pátek 18. března vyšel audioknižní komplet 8CD Povídky a Nové povídky a speciální set CD+DVD Operky.

Zdeněk Svěrák Foto: Petr Mráček
Zdeněk Svěrák slaví 80. narozeniny, od Supraphonu dostal diamantovou desku

Vydavatelství Supraphon předalo Zdeňku Svěrákovi ve čtvrtek 17. března Jubilejní diamantovou desku a připomenulo tak i letošní padesáté výročí od vydání prvního singlu s jeho textem.  

U Supraphonu vyšly 18. března ve speciálním kompletu Povídky a Nové povídky na 8CD audioknihy Zdeňka Svěráka. Většinu z nich načetl autor sám a ve třech případech svěřil roli vypravěče herečkám – Daniele Kolářové a Libuši Šafránkové.

V novém kompletu se konečně setkávají všechny povídky tak, jak je Zdeněk Svěrák napsal pro knižní podobu (nakladatelství Fragment). Jeho vyprávění spojují nečekané pointy, věrohodné a zajímavé osudy hrdinů, citlivě sdělené detaily a postřehy. Právem může být dílo Zdeňka Svěráka srovnáváno s tvorbou našich největších povídkářů. Účinek zvukové četby umocňuje hudba Jaroslava Uhlíře.

Autorská dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák stojí za oblíbenými Operkami z televizního cyklu Hodina zpěvu. Supraphon je nyní poprvé vydává na DVD + CD. Hudební pohádky Uhlíře a Svěráka oplývají sugestivními texty a melodiemi. Komplet Operky, který vyšel také 18. března, obsahuje zhudebněné pohádky: O Budulínkovi, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka.

„K oslavám významného životního jubilea Zdeňka Svěráka se připojilo i vydavatelství Supraphon předáním Jubilejní diamantové desky. Chtěli jsme tak ocenit vynikající spolupráci s tímto výrazným umělcem, který už před padesáti lety napsal první text k písničce vydané Supraphonem. Je nám ctí být součástí tvůrčího světa Zdeňka Svěráka. Spolupráce s ním je vždy jedinečná,“ uvedla ředitelka Supraphonu Iva Milerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků