Zdeněk Bednář vyhrál turnaj stolních hokejistů v Luštěnicích

Novinky, Tomáš Vítámvás

Pozornost hráčů a hráček billiard-hockeye šprtce byla o víkendu 18. a 19. ledna rozdělena na tři hrací místa. Ve středočeských Luštěnicích se hrál turnaj střední úrovně, který přilákal na pět desítek účastníků. Turnaje nižší kategorie Expres proběhly v Meziboří a v Plzni.

Český pohár v billiard-hockeyi šprtci – Meziboří, Plzeň

Do Luštěnic zavítala také čtveřice z prvoligového týmu BHC AB STAIN Most. Hodně šťastné vítězství si připsal jeden z nich, Zdeněk Bednář.

Bednář totiž v pátém kole zaváhal a podlehl pečeckému Foltýnovi. Jeho přemožitel ale v posledním kole prohrál a na prvních čtyřech místech se seřadili hráči se stejným bodovým ziskem. Pomocná kritéria měl nejlepší právě Bednář. Na pátém místě skončil Kamil Blažek, Ondřej Müller byl desátý a Dalibor Frýba sedmnáctý.

I po přestupu z Old Friends Most do Sokola Stochov-Pečky se dařilo Petru Henychovi. Na stupně vítězů ho následovala litvínovská dvojice Ondřej Frýba a Michal Justra. Z domácího týmu si připsali prvenství ve svých kategoriích David Červený (starší žáci) a Barbora Procházková (dívky/ženy).

Po dlouhých třinácti letech se hrál oficiální šprtcový turnaj v Plzni. Vítězství vybojoval člen Sokola Stochov-Pečky Jaromír Foltýn Jun. Druhý byl mostecký Hasil a třetí Vojtěch Černý z plzeňského Bufetu. Miroslav Suchomel vyhrál kategorii mladších žáků a Vojtěch Jandečka (oba BHC AB STAIN Most „B“) kategorii starších žáků.

Český pohár v billiard-hockeyi šprtci pokračuji již tuto sobotu a to prvním letošním turnajem nejvyšší kategorie ČP36. Hrát se bude na 15. základní škole v Mostě a očekává se více než stovka startujících ze všech koutů republiky.

ČESKÝ POHÁR – billiard-hockey šprtec

ČESKÝ POHÁR – billiard-hockey šprtec·         Luštěnice Cup – kategorie ČP12: 1. Zdeněk Bednář (BHC AB STAIN Most), 2. Jaromír Foltýn Jun. (Sokol Stochov-Pečky), 3. Robin Homolka (BHL Žďár n.S.), 4. Jaroslav Špaček (Prague NHL), 5. Kamil Blažek (BHC AB STAIN Most) atd.

ČESKÝ POHÁR – billiard-hockey šprtec·         Luštěnice Cup – kategorie ČP12: 1. Zdeněk Bednář (BHC AB STAIN Most), 2. Jaromír Foltýn Jun. (Sokol Stochov-Pečky), 3. Robin Homolka (BHL Žďár n.S.), 4. Jaroslav Špaček (Prague NHL), 5. Kamil Blažek (BHC AB STAIN Most) atd.·         AB STAIN Cup Meziboří – kategorie Expres: 1. Petr Henych (Sokol Stochov-Pečky), 2. Ondřej Frýba, 3. Michal Justra (oba SHL StarColor Litvínov), 4. Patrik Purket (Sokol Stochov-Pečky), 5. Lukáš Fedič (Old Friends Most) atd.

·        SmallBalls Cup Plzeň – kategorie Expres: 1. Jaromír Foltýn Jun. (Sokol Stochov-Pečky), 2. Jakub Hasil (BHC AB STAIN Most), 3. Vojtěch Černý (Bufet ze z Plzně), 4. Miroslav Suchomel (BHC AB STAIN Most „B“), 5. Petr Votava (Plzeň) atd.