Hlavní obsah

Zastupitelé Frýdku-Místku uvolnili peníze pro nemocnici i Gaudium

Zastupitelstvo města Frýdku-Místku rozhodlo o poskytnutí neinvestičních dotací do sociální oblasti. Peníze od města získala krajská Nemocnice Frýdek-Místek i soukromá léčebna dlouhodobě nemocných Gaudium, finance směřovaly také k tělesně postiženému muži a na projekt Senior Point.

Zastupitelé Frýdku-Místku uvolnili peníze pro nemocnici i Gaudium

„Z rozpočtu města jsme uvolnili 400 tisíc korun na úhradu provozních nákladů spojených s projektem Senior Point, tedy informačním střediskem seniorů, které bude od nového roku k dispozici v prostoru služebny městské policie v křížovém podchodu. Seniorům nabídne informace z různých oblastí, které se dotýkají jejich života, od nabídky volnočasových aktivit, přes informace o tom, jak uzavírat určité typy smluv, až po prevenci a bezpečnost. Peníze od města získá také místní nemocnice, jejímž provozovatelem je MS kraj. Milión korun z městského rozpočtu je určeno na pořízení nemocničních lůžek s polohováním, včetně příslušenství,“ informoval náměstek primátora Libor Koval, který má sociální oblast ve své kompetenci.  

Zastupitelé města se také zavázali podílet se na spolufinancování rekonstrukce budovy, v níž vykonává svou činnost léčebna dlouhodobě nemocných Gaudium. V rámci projektu Srdce se zavázali uhradit 15 % celkových nákladů, nejvýše však 4 milióny korun.

Budova je v majetku Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, vždy sloužila pro potřeby občanů, původně byla vybudována jako sirotčinec, za války sloužila jako škola a po válce v ní byl ústav pro důchodce. V současnosti je v budově provozována léčebna dlouhodobě nemocných, která rozšiřuje možnosti zabezpečení kvalitní zdravotní a sociální péče občanům žijícím na tomto území.  

Z rozpočtu města bylo uvolněno také 30 tisíc korun na úhradu části výdajů spojených s nákupem speciálního invalidního vozíku pro tělesně postiženého Radima Běleše z Frýdku-Místku, který je úspěšný v atletice, město velmi dobře reprezentuje, z poslední paralympiády z Londýna přivezl stříbrnou medaili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků