Hlavní obsah
Výstava historických vozidel Historici v Roudnici je tradiční součástí akce a patří k největším v republice. Foto: Tomáš Pokorný

Zámek v Roudnici nad Labem po roce opět ožije vinobraním

Další ročník Roudnického vinobraní na zámku se blíží, uskuteční se již v sobotu 15. září. Na čtyřech pódiích v areálu barokního zámku v Roudnici nad Labem se vystřídá několik desítek umělců, mezi kterými nebudou chybět Gipsy.cz, UDG, Segment, Clou, David Deyl, Olga Lounová, Yvonne Přenosilová a další.

Výstava historických vozidel Historici v Roudnici je tradiční součástí akce a patří k největším v republice. Foto: Tomáš Pokorný
Zámek v Roudnici nad Labem po roce opět ožije vinobraním

Také letos bude připravena Alternativní scéna. Návštěvníci se mohou těšit na stage, která na rozdíl od ostřílených hvězd, vystupujících na sousedních pódiích, nabídne mladou krev. 

Letošní lahůdkou především pro mladé bude Taneční scéna u galerie. Velké množství pozitivní energie slibují DJové, kteří zahrají především house, breakbeat a drum'n'bass. Speciálním hostem taneční scény je rodák z amerického San Franciska - DJ Lurob.

Na své si přijdou také nejmenší. V areálu naleznou pouťové atrakce, dětské koutky, dětské divadlo, koně, šermíře a mnoho dalšího. Návštěvníci se mohou rovněž těšit na desítky stánků s vínem, burčákem, občerstvením i dobovým zbožím. 

Bohatý bude také doprovodný program. Za zmínku stojí další ročník tradiční výstavy historických vozidel Historici v Roudnici se spanilou jízdou regionem.

V rámci doplňkové programu proběhne v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem a v Chrámu Narození Panny Marie další ročník festivalu sborového zpěvu Roudnické konsonance. Otevřeny budou roudnické památky, bunkr u sv. Václava s výstavou vojenské techniky, Podřipské muzeum a další. Chybět nebude ani hromadný seskok parašutistů roudnického aeroklubu.

Roudnické vinobraní navštívilo v loňském roce více než 10 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků