Hlavní obsah
Foto: Dana Podhajská

Zámek Holešov zahajuje sezónu: noční prohlídka při svíčkách provede po památkách města

Symbolicky historií Holešova se veřejnost může projít v sobotu 8. dubna od 17 do 22 hodin. Sami nebo s kostýmovanými průvodci si návštěvníci během jednoho večera prohlédnou interiéry zámku, zámecké kovárny, Šachovy synagogy a Černé kaple.

Foto: Dana Podhajská
Zámek Holešov zahajuje sezónu: noční prohlídka při svíčkách provede po památkách města

„Za cenu jednoho vstupného nabízíme všechny významné památky. Lidé se mohou rozhodnout, zda si je projdou sami nebo si poslechnou výklad průvodců v kostýmech,” řekl provozní holešovského zámku Martin David.

Na zámku budou časové prohlídky a tradiční kulturně-společenský program. V historických sálech bude výstava artefaktů z holešovského muzea a pozornost mezi nimi jistě přitáhnou boty a rukavice obra Drásala včetně obrazu.

Na chodbách představí řemesla výrobci ze slámy, dřeva, draných a háčkovaných textilií, korálků a perníku. Jedna z vystavujících dokonce předvede zpracování ovčí vlny na česačce a kolovrátku. Děti i dospělí si řemesla mohou vyzkoušet a vystavené výrobky budou zároveň k prodeji.

V zámeckých sálech bude na návštěvníky čekat i černé divadlo a žákyně tanečního oboru ZUŠ Holešov naučí upravený gotický tanec. V sala terreně bude fotokoutek pro nejmenší. Děti si vyberou dobový kostým, ve kterém se mohou vyfotografovat. 

Program v interiérech zámku doplní tradiční jarmark na nádvoří s občerstvením, královskou čokoládou a koláči. Zároveň se zde budou konat další atrakce pro nejmladší návštěvníky. Děti se například mohou svést na historickém kolotoči, vyzkoušet si střelbu z luku, stínání dračích hlav a čekat na ně budou i živá zvířátka.

Další tvořivé dílničky pro malé i velké budou připraveny v zámecké kovárně, k tanci a poslechu zahraje cimbálka Hudecká partyja. Provádět se bude v kovářské jizbě i v dílně. Umělecký kovář rozpálí výheň a představí černé řemeslo.

Celý objekt Šachovy synagogy osvětlí svíčky, návštěvníci mohou ochutnat košer víno z Izraele a ve druhém patře si poslechnout mystické příběhy ze života rabína Šacha.

Prohlídkový okruh po památkách Holešova končí v Černé kapli kostela Nanebevzetí Panny Marie na náměstí. Také zde stejně jako na zámku se budou prohlídky při svíčkách konat v předem stanovených časovkách. Kaple bude přístupná bočním vchodem. 

Dospělí zaplatí za noční prohlídku Holešova 70 Kč, děti 40 Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků