Hlavní obsah
Francouzský park u zámku Dobříš se promění v Orient. Foto: Archiv zámku Dobříš

Zámecký park na Dobříši se promění v Orient. Děti v závěru prázdnin uniknou z tureckého zajetí

Závěr prázdnin nemusejí děti trávit jen nákupy školních potřeb. Poslední prázdninovou neděli pro ně rodinné centrum Dobříšek připravilo ve francouzském parku zámku Dobříš odpoledne plné dobrodružných soutěží a her s atmosférou orientu.

Francouzský park u zámku Dobříš se promění v Orient. Foto: Archiv zámku Dobříš
Zámecký park na Dobříši se promění v Orient. Děti v závěru prázdnin uniknou z tureckého zajetí

Od 14 hodin si děti v tematické soutěži vyzkouší, jak uniknout z tureckého zajetí, utkat obří létající koberec, vyrobit šperky či dobýt sultánův skákací hrad. „Na dobrodružné cestě čekají účastníky různé dovednostní a znalostní zkoušky. Doprovázet je budou stylově oblečené postavy jako břišní tanečnice, orientální princezna, nomádi, Turci a samozřejmě také sultán,“ uvedla Ivana Nalezencová z RC Dobříšek. 

Lampiónový průvod přijde na řadu v říjnu

Pořadatelé se inspirovali historickými zábavními atrakcemi z dob našich předků, jako byly staročeské poutě. „Chceme dětem i rodičům nabídnout optimistické zakončení letního období spojené s výhledem na další oblíbené akce RC Dobříšek,“ říká Nalezencová. Mezi další připravované  akce rodinného centra patří například tradiční říjnový lampiónový průvod.

Vstupné na rodinné odpoledne v orientálním stylu ve francouzském parku u zámku Dobříš je pro dospělé ve výši 80 korun, děti zaplatí 40 korun a rodinný vstup je ve výši 200 korun. Akci pořádá Rodinné centrum Dobříšek, z.s., za podpory MPSV, ÚP Příbram, Zámek Dobříš a Café Velbloud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků