Hlavní obsah
Výroba v Keramtechu Žacléř. Foto: Martin Němec

Žacléřský Keramtech se prosazuje v oboru filtrace hliníkových slitin

Výrobce technické keramiky společnost Keramtech z Žacléře na Trutnovsku se prosazuje i v oboru filtrace hliníkových slitin. Novinku filtr Pyral 15 firma představila na nedávném veletrhu FondEx, který je největším slévárenským veletrhem v Česku a v Brně probíhá společně se strojírenským veletrhem.

Výroba v Keramtechu Žacléř. Foto: Martin Němec
Žacléřský Keramtech se prosazuje v oboru filtrace hliníkových slitin

„Na tuzemském trhu se jedná sice o novinku, ale my jsme ji už úspěšně vyzkoušeli společně s koncernem Nemak, který patří k největším světovým producentům hliníkových hlav válců s desítkami továren po celém světě. Dodávky pro Nemak jsou pro nás zásadní referencí a otevírají cestu dále do světa,“ řekl výkonný ředitel společnosti Zdeněk Albrecht s tím, že právě Nemak začal tuto novinku používat ve větším množství.

Keramtech patří mezi tři světové výrobce keramických lisovaných filtrů a dává práci 130 lidem. Hlavním výrobním sortimentem firmy jsou filtry a sítka k zachycení nečistot při výrobě kovových odlitků zejména v automobilovém průmyslu.

Deset procent kapacity výroby připadá na elektroporcelán, například keramické objímky, pojistkové patrony, odporové válečky a inforahořáky. Osmdesát procent produkce firma exportuje. Mezi významná odbytiště patří země EU, Rusko, USA, Mexiko a Austrálie. Tržby firmy se pohybují na hranici 100 milionů korun.

Žacléřská porcelánka vznikla v roce 1878 jako výrobce porcelánových čalounických knoflíků a figurek. Po roce 1945 se již firma plně věnovala výrobě pouze výrobě technického porcelánu. V listopadu roku 1994 byla společnost privatizována managementem, její základní kapitál je pět milionů korun a majetkově zůstává v držení čtyř fyzických osob.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků