Hlavní obsah
V Divadle pod lampou se v rytmu nespoutaného jazzu představí francouzská skupina The Bermudaz. Foto: Mirka Reifová

Za týden začíná 25. ročník frankofonního festivalu Bonjour Plzeň!

Již čtvrtstoletí přispívá frankofonní multižánrový festival Bonjour Plzeň! ke kulturnímu propojení mezi Francií a Českou republikou. K letošnímu 25. výročí přichystala Alliance Francaise de Plzeň bohatý kulturní program, který se odehraje od 30. října do 12. listopadu na různých místech po Plzni.

V Divadle pod lampou se v rytmu nespoutaného jazzu představí francouzská skupina The Bermudaz. Foto: Mirka Reifová
Za týden začíná 25. ročník frankofonního festivalu Bonjour Plzeň!

První týden představí koncerty, tanec, výstavy a setkání; v druhém týdnu budou následovat kouzla a pohádky pro děti, hudba, francouzská gastronomie i kuchařské kurzy. 

„Festival pořádáme již od roku 1992 s cílem podporovat a šířit frankofonní kulturu. Zároveň tím posilujeme přátelství mezi městy Plzeň, Mâcon, Liège a Limoges, odkud pocházejí vystupující umělci. Letošní 25. svíčka na dortu festivalu je poděkováním všem kulturním a institucionálním partnerům,” informoval ředitel Alliance Française Fredy Tabourin. 

U dortu nezůstane jen symbolicky – společné sfouknutí všech 25 svíček se odehraje na slavnostním zahájení Bonjour Plzeň! v pondělí 30. října od 18:30 v Papírně, kam jsou zváni všichni, kdo chtějí nejen oslavit výročí festivalu, ale i se dozvědět více o jeho programu a zatančit si v rytmu electro-swingu za doprovodu českého dýdžeje hrajícího francouzské melodie, DJ Swing Thing. Vstup je zdarma.

Milovníky tance potěší program také hned den poté, kdy Moving Station přivítá taneční skupinu tYhle s představením moderního tance nazvaným Výš. Toto představení se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna. 

Středa bude ve znamení hudby a francouzského setkávání.  V Le Frenchie Café se od 18:30 h sejdou ti, kdo si na Speak Dating chtějí u dobré kávy procvičit francouzskou konverzaci. Od 21 hodin následuje koncert v Divadle pod Lampou, kde zahraje český interpret JET8 společně s francouzskou skupinou ZERO TALENT. 

Ve čtvrtek 2. listopadu od 17 hodin se v Galerii Evropského domu koná vernisáž výstavy street-artového umělce Teda Nomada, který mísí svět pouličního umění s portréty.  Od 18 hodin jsou pak všichni zváni do Alliance Française de Plzeň na přátelský večer ve znamení partnerského města Mâcon.

Bez croissantů, baget, kávy nebo kakaa by to nebyla ta pravá Francie. Francouzskou snídani si vychutnáte v sobotu 4. listopadu od 9 hodin a 11 hodin v Alliance Française de Plzeň. Počet míst je ovšem omezený a je nutná rezervace předem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků