Hlavní obsah
Jeden z obrázků Pavla Kantorka Foto: Barbora Horešovská

Výstava Pavla Kantorka v rámci Litoměřického kulturního léta

Spolek InGarden pořádá za finanční spoluúčasti města Litoměřice výstavu humoristy Pavla Kantorka. Výstava je součástí kulturních aktivit v rámci tradičního Litoměřického kulturního léta a bude ke shlédnutí v areálu letního Koupaliště v Litoměřicích od 3. července do 15. září.

Jeden z obrázků Pavla Kantorka Foto: Barbora Horešovská
Výstava Pavla Kantorka v rámci Litoměřického kulturního léta

Výstava nabídne 40 velkoformátových vtipů, které mapují celou kreslířskou historii Pavla Kantorka. Od prvních kreseb tuší až po propracovanější barevné vtipy, které získávají výslednou podobu v grafickém programu Corel Draw, na jehož vývoji se Pavel Kantorek dlouhodobě podílí.

Výstava tak bude tematicky různorodá, návštěvníci si s humorem mohou připomenout některé historické okamžiky, nahlédnout pod pokličku nejrůznějších profesí a s nadhledem se ponořit do složitostí lidských vztahů.

Jak Pavel Kantorek tvrdí, Češi mají jedinečný smysl pro humor: „Český humor je otevřený a dá se říct neomezený. Češi mají vynikající smysl pro humor, milují černý humor, který na Západě není tak populární.“  

Součástí výstavy bude také panel o životě a díle autora s kontaktem na centrum InGraden, kde případným zájemcům poskytnou doplňující informace. Výstava bude umístěna poblíž Letní knihovny Karla Hynka Máchy, kde si návštěvníci mohou po celé léto půjčit knihy a časopisy.  

Profesor Pavel Kantorek je nejen uznávaným humoristou, ale také vědcem, který se zabývá studiem vesmíru a času. Sám propojení vědecké a humoristické kariéry považuje za přirozené: „Vědec musí mít smysl pro humor a naopak - humorista by měl znát logiku.“  

Školící centrum InGarden je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v České republice. Jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav a prodejem tisků a dalších předmětů spojených s autorovou tvorbou.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků