Hlavní obsah
Pozvánka na výstavu Foto: Zdeňka Kalová

Výstava operních kostýmů k 450. narozeninám zámku v Litomyšli

Reprezentační sály zámku v Litomyšli doplnila od 1. června do 31. srpna výstava Krása (v) kostýmu. Mimořádná výstava zahrnuje výběr nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla.

Pozvánka na výstavu Foto: Zdeňka Kalová
Výstava operních kostýmů k 450. narozeninám zámku v Litomyšli

V roce 2018 slaví litomyšlský zámek své 450. narozeniny a současně 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Návštěvníci reprezentačních pokojů na základní prohlídkové trase se mohou těšit vedle klasické prohlídky na výstavu Krása (v) kostýmu.

Jedná se o výběr nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla, doplněný o základní historické údaje a fotografie z představení, z nichž některá měla své místo i v programu festivalů Smetanova Litomyšl.

Výstava zahrnuje přes dvě desítky kostýmů, jejichž výtvarníci jsou známí nejen na divadle, ale také třeba ve filmové tvorbě. Namátkou Theodor Pištěk, Josef Jelínek nebo Martin Čorba. Představí inscenace, na jejichž vzniku se podíleli slavní čeští umělci jako Eva Urbanová, Jiří Bělohlávek či Ondřej Havelka. Výstava také nabízí zajímavosti z historie vzniku těch nejznámějších oper.

Výstava je přístupná od 1. června do 31. srpna, vždy od úterý do neděle v rámci prohlídek základní prohlídkové trasy Reprezentačními sály a divadlem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků