Hlavní obsah
Na snímku kurátorka výstavy SPODÁNKY A RANOŠENKY Mgr. Ivana Sieberová Foto: Hana Jakubčíková Sádlíková

Vlastivědné muzeum v Klatovech zve na komentovanou prohlídku výstavy Spodánky a ranošenky

Ve čtvrtek 4. června proběhne ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v Klatovech komentovaná prohlídka výstavy k dějinám spodního prádla u nás pod názvem Spodánky a ranošenky. Komentovanou prohlídku povede kurátorka výstavy Mgr. Ivana Sieberová.

Na snímku kurátorka výstavy SPODÁNKY A RANOŠENKY Mgr. Ivana Sieberová Foto: Hana Jakubčíková Sádlíková
Vlastivědné muzeum v Klatovech zve na komentovanou prohlídku výstavy Spodánky a ranošenky

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech připravilo pro návštěvníky na první měsíce letošního roku několik nových výstav. Na schodišti mezi přízemím a prvním patrem a ve vitrínách na chodbě v prvním patře je to výstava „V" jako vítězství - 5. květen 1945, věnovaná výročí konce druhé světové války a osvobození Klatovska.

Ve vstupní hale hlavní budovy muzea pak výstava Hygiena našich předků – střípky z dějin péče o hygienu těla u našich předků, a v přednáškovém sále hlavní budovy muzea výstava Praha stověžatá. Ta představuje textilní obrazy zhotovené technikou textilní koláže (patchworku) českými (a jedním slovenským) tvůrci pro mezinárodní přehlídku Prague Patchwork Meetting v uplynulých letech.

Avšak největšímu zájmu veřejnosti se těšila výstava ve výstavním sále hlavní budovy pod názvem Spodánky a ranošenky, věnovaná historii vývoje spodního prádla u nás. Bohužel kvůli nouzovému stavu nebyla otevřena ani celý měsíc. Naštěstí pracovníci muzea mohli po zrušení opatření k ochraně před novým virovým onemocněním částečně pozměnit výstavní plán pro letošní rok a zmiňované výstavy prodloužit do 28. září.

Zájemci tak budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si tyto výstavy v době vrcholné turistické sezony a navíc ještě i o něco déle, než by bylo jejich původní trvání. A s tím je spojena zároveň i rozšířená nabídka doprovodných akcí.

„První z nich bude ve čtvrtek 4. června komentovaná prohlídka výstavy Spodánky a ranošenky. Vzhledem k tomu, že stále platí určitá protiepidemiologická opatření a zatím stále smí být největší počet návštěvníků ve skupině prohlídky 10 osob, nabízí muzeum ve všech termínech, kdy komentované prohlídky budou, dva časy – od 10.00 a od 17.00 hodin. (Vstupné: 60/30 Kč - pozn. aut.). Je také třeba si předem zarezervovat místo na konkrétní datum a čas, neboť zatím není možné závazný počet návštěvníků překročit (rezervaci lze objednat na tel.: 376 326 362).

Stejné opatření bude platit, pokud se situace nezmění, i příští týden v úterý 9. června, kdy se v přednáškovém sále muzea od 17 hodin uskuteční přednáška na téma Hygiena našich předků," uvedla kurátorka stejnojmenných výstav Mgr. Ivana Sieberová.

Přednášející Ivana Sieberová má pro zájemce o tuto problematiku připravený poměrně hojným obrazovým materiálem doprovázený stručně shrnutý přehled toho, jak se naši předkové vyrovnávali s dobovými požadavky hygienických standardů.

Informace o ostatních doprovodných akcích klatovského muzea naleznou návštěvníci na muzejních internetových stránkách a na facebooku.

Otevírací doba ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v Klatovech: 

Út – So 9.00 –12.00 a 13.00–17.00 hodin

Neděle a pondělí zavřeno

Jednotné vstupné na všechny výstavy do hlavní budovy muzea:

plné 60 Kč

snížené 30 Kč

rodinné (max. 2 dospělí a 3 děti) 140 Kč

hromadné (pro školní výpravy MŠ, ZŠ, SŠ) 20 Kč

mimořádné vstupné plné 100 Kč

mimořádné vstupné snížené 50 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků