Hlavní obsah
Foto: Alena Jandlová

Víte, jak zní zednický klavír?

Zednický klavír, tahací harmonika nebo i dršťka… to je jen malý výčet z mnoha názvů, které si za století lidé vymysleli pro akordeon. Pokud patříte mezi ty, kteří mají zvuk tohoto nástroje rádi, tak neváhejte – poličské muzeum pro vás připravilo Posezení s harmonikou.

Foto: Alena Jandlová
Víte, jak zní zednický klavír?

V neděli 26. července se v atriu poličského muzea uskuteční tradiční, již 11. vystoupení hudebních nadšenců z Poličky i okolí, aby lidovými písněmi zpříjemnili nedělní odpoledne. Akce se těší stále velké oblibě a každoročně si ji nenechají ujít desítky spokojených návštěvníků.

„V těchto letních dnech je příjemné sednout si někam ven, dát si něco dobrého na zub, napít se vyhlazeného nápoje, poslechnout si všem známe písně a pobrukovat si jejich melodii. Naše posezení s harmonikou plánujeme i do budoucna a jsme ráda, že pan Hladík a jeho společníci jsou stále s úsměvem na tváři připraveni ke spolupráci,” uvedla organizátorka akce Alena Jandlová.

Akce se koná v rámci festivalu Poličské kulturní léto, které mimo jiné nabízí mnoho dalších zajímavých akcí, jako jsou letní kina, tvořivé dílny pro děti anebo divadélka pro nejmenší. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků