Hlavní obsah
Plakát fotbalového derby s výsledkem sbírky. Foto: FC Fastav Zlín

Virtuální fotbalové derby mezi Zlínem a Slováckem vyneslo statisíce pro nemocnice

Nad očekávání vysokou peněžní částku vynesl společný charitativní projekt Virtuální derby mezi FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko, při němž se vybralo 300 625 korun. Virtuální derby odstartovalo poslední týden v dubnu s cílem spojit zlínské i slovácké fanoušky, přátele fotbalu i dobré věci.

Plakát fotbalového derby s výsledkem sbírky. Foto: FC Fastav Zlín
Virtuální fotbalové derby mezi Zlínem a Slováckem vyneslo statisíce pro nemocnice

„Po deset dnů si fanoušci kupovali vstupenky na on-line portálu a vyvrcholením bylo virtuální derby mezi oběma kluby. Výtěžek bude rozdělen rovným dílem mezi Krajskou nemocnici T. Bati ve Zlíně a Uherskohradišťskou nemocnici,“ informovala ve středu tisková mluvčí zlínského fotbalového klubu Zuzana Molková.

„Nemocnice ve Zlíně tento dar využije na nákup druhého analyzátoru pro mikrobiologickou laboratoř, kde testujeme odebrané vzorky u pacientů s podezřením na COVID-19. Uherskohradišťská nemocnice nakoupí další ochranné pomůcky, jako nemocnice pro pozitivní pacienty má v této oblasti enormní spotřebu tohoto zdravotnického materiálu,“ sdělil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

„Za tuto úžasnou pomoc oběma fotbalovým klubům i jejich fanouškům a podporovatelům velmi děkujeme. Uspořádat virtuální derby byl skvělý nápad a my si tohoto vstřícného kroku velmi vážíme,“ vzkázal Radomír Maráček.

„Všechny vstupenky zakoupené na virtuální derby jsou slosovatelné a fanoušci tak mohou získat atraktivní ceny v podobě podepsaných dresů českých reprezentantů, například Filipa Nováka, Ondřeje Čelůstky, Zdeňka Grygery, Michala Sadílka či Jakuba Jugase. Chybět nebudou hodnotné poukazy od našich partnerů a řada dalších cen,“ řekla Zuzana Molková.

Charitativní vstupenky se prodávaly na portálu Colosseum Ticket, který se stal jedním z partnerů akce a prodej vstupenek zprostředkoval. Do projektu se zapojila řada dalších partnerů, kteří poskytli své služby bez nároku na honorář či za 50procentní poplatek. Poděkování patří všem společnostem, které do akce darovaly hodnotné ceny.

„Speciální poděkování putuje do hráčských kabin obou klubů FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko, které věnovaly v součtu přes 100 tisíc korun. Polovina částky je navíc od vítěze letošní e:LIGYChallenge slováckého brankáře Matouše Trmala,“ dodala Zuzana Molková.

Největší díky patří věrným fanouškům i všem lidem, kterým pomoc druhým není lhostejná, a zapojili se do charitativního derby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků