Hlavní obsah
Foto: BS Vinařské potřeby

Vinaři se utkají o titul Mistra ČR v řezu révy vinné

Již 11. ročník soutěže se uskuteční v pátek přímo ve Velkých Bílovicích. Nejvýznamnější tuzemskou vinohradnickou událost, ve které odborníci posuzují umění a zručnost vinařů, pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby za podpory Velkobílovických vinařů.

Foto: BS Vinařské potřeby
Vinaři se utkají o titul Mistra ČR v řezu révy vinné

V pátek 13. února se v 8 hodin ráno sjede do Velkých Bílovic na sedm desítek soutěžících. Ti se v areálu vinařství Stanislav Mádl - Váš vinař, přilehlých prostranstvích a nedalekém vinohradu utkají v netradičním klání.  

Obstát v Mistrovství ČR v řezu révy vinné může jen ten, kdo dokáže co nejlépe ve vymezeném časovém limitu ořezat stanovený počet keřů révy vinné. „Porota složená z vítězů předcházejících ročníků a odborníků bude hodnotit zejména kvalitu a čistotu řezu. Rychlost soutěžících rozhoduje pouze v případě nerozhodných výsledků,“ informoval Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem soutěže.

Akce vznikla původně jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. „Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která splňuje mezinárodní parametry a má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví,“ uvedl Martin Chlad, marketingový a obchodní ředitel Svazu vinařů ČR.

V soutěži o hlavní trofej „zlaté nůžky“ a řadu dalších praktických cen letos poměří své síly muži i ženy, a to v kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Výherci v seniorské kategorii kromě zlatých nůžek od firmy BAHCO získávají také cenu v podobě týdenního zapůjčení vozu Ford Mondeo. Novinkou letošního ročníku je i speciální soutěžní kategorie, ve které budou poprvé oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program, jehož součástí bude letos kromě prezentace vinařských pomůcek a vybavení také odborná přednáška o managementu vinice v podání docenta Pavla Pavlouška a zahraničního hosta, italského experta v oblasti vinohradnictví a výroby vína, Alfreda Tocchiniho.  Přednášky těchto odborníků začínají zhruba v 10.30 hodin.

Přihlášky do soutěže a více informací na www.vinarskepotreby.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků