Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Velikonoční Mikulov má pro každého něco

Bohatý pětidenní program plný kultury a gastronomie připravil na Velikonoce Mikulov.

Foto: Jitka Sobotková
Velikonoční Mikulov má pro každého něco

Řemeslný jarmark, folklorní vystoupení, folkové kapely, pouliční divadelní představení, zábava pro děti i scénické čtení pašijí. Na to na všechno se mohou Mikulovští i návštěvníci těšit. A nejenom turisté jsou vítáni na prohlídkách historických památek.

Na Zelený čtvrtek pořádá Eat Art Gallery pečení velikonočních beránků a perníčků, které si zde hosté mohou vyzkoušet i po další dva dny. Dům dětí a mládeže zve i letos děti na Kozí hrádek, kde je čeká Hledání velikonočních vajíček. K novějším tradicím patří populární zelené speciály, na něž je možné zajít hned do několika mikulovských podniků.   

Na Velký pátek se otevírá na mikulovském Náměstí v jedenáct hodin velikonoční jarmark. Těšit se můžete na ukázky tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek a zdobení kraslic.

„Slavnostní a duchovní charakter Velikonoc v programu prezentuje scénické čtení Pašije, které se koná v šest hodin odpoledne na Lormově náměstí. Poslední dny Krista jsou pojaty v kontextu současné doby, jedná se o premiérové uvedení této hry v režii Martina Satoranského,“ zve David Gerneš, ředitel pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.

Velikonoční jarmark pokračuje i o víkendu. Na Bílou sobotu připomene tradice moravských Velikonoc Národopisný soubor Pálava a své folklorní pásmo představí také dětské národopisné soubory Palavánek a Palavěnka. Na program naváže dětská dechová hudba místní ZUŠ a dechová hudba Mikulovanka, poté vystoupí folklorní soubor Lipovjan doprovázený cimbálkou. Mezi vystupujícími se objeví i tramp-folková brněnská kapela Přístav a program na venkovním podiu uzavře A.M.Úlet, hrající folk-rock s prvky blues, jazzu i folkloru.

V centru bude rušno i v neděli. Program zahájí v jedenáct hodin pouliční představení Řehtačka divadelního spolku Kvelb a poté se na pódiu vystřídají žáci místní ZUŠ. Na Náměstí pak zatančí Funny dancers a zahrají skupiny Ranch, Benefit a Jazzpetit.

„Na své si přijdou i děti, pro které jsou během víkendu připraveny ve dvorním traktu základní umělecké školy velikonoční tvůrčí dílničky a také dětská divadelní představení v podání divadla Damúza a Kvelb Theatre,“ doplnil program Gerneš.

Turistické informační centrum Mikulov zve v sobotu i v neděli na velikonoční prohlídku města. Zájemci mohou navštívit i otevřené historické památky, například zámek, Kozí hrádek, židovský hřbitov, Dietrichsteinskou hrobku, synagogu a jeskyně na Turoldu.

Speciální gastronomické menu, ochutnávky vín a hudební večery s cimbálovou muzikou nabídne i řada mikulovských restaurací a hotelů.

Podrobný program celé akce lze nalézt na webu města Mikulova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků