Hlavní obsah
Jarmark na náměstí Velké Moravy ve Starém M2stě u Uherského Hradiště Foto: Vladimír Kučera

Velikonoční jarmark na Velkomoravském náměstí ve Starém Městě má letos premiéru

Staré Město u Uherského Hradiště se může od loňského roku pyšnit prostory náměstí Velké Moravy, kde se tuto neděli vůbec poprvé odehraje Velikonoční jarmark obohacený o kulturní program a dílničky pro děti.

Jarmark na náměstí Velké Moravy ve Starém M2stě u Uherského Hradiště Foto: Vladimír Kučera
Velikonoční jarmark na Velkomoravském náměstí ve Starém Městě má letos premiéru

Náměstí dominuje chrám Svatého Ducha a od svého slavnostního otevření v říjnu 2014 je kulturním a společenským centrem obyvatel Starého Města, ne jinak tomu bude i v neděli 29. března.

V 10 hodin dopoledne bude slavnostně zahájen Velikonoční jarmark, na kterém budou k vidění nejrůznější techniky pletení pomlázek a zdobení kraslic, převážně ty tradiční. Na jarmarku o téměř 25 řemeslnících si na své přijdou i milovníci keramiky, dřevěných výrobků, dekorací a chybět nebudou ani kulinární speciality.

Úderem 11 hodiny začne kulturní program, který zaštiťují děti folklorního souboru Dolinečka (I. – IV.), CM Bálešáci a hostující Mužský pěvecký sbor z Kunovic. V Jezuitském sklepě pak budou pod taktovkou SVČ Klubko ze Starého Města probíhat dílničky pro děti s velikonoční tematikou.

Na to, jaké akce se zde budou pravidelně konat, jsme se zeptali místostarosty města Starého Města u Uherského Hradiště Mgr. Martina Zábranského.

Náměstí je ideálním místem pro organizaci jarmarků, koncertů, výstav a dalších akcí. Jsem přesvědčen, že si lidé toto místo oblíbí. V letošním roce zde chystáme Velikonoční jarmark, Výstavu veteránů při motocyklových závodech, Výstavu Zahrada Moravy – slovácký verbuňk + farmářské trhy, Slovácké léto, Velkomoravský koncert, Michalské hody, Mikuláše a Vánoční jarmark. Hlásí se nám také spousta zájmových spolků města, které mají zájem o využití náměstí nebo Jezuitského sklepu pro propagaci své činnosti,” uvedl místostarosta.

Doposud se k pořádání jarmarků ve Starém Městě využívalo prostranství před radnicí, toto místo však poslední roky již kapacitně nestačilo. Organizace dalších akcí probíhala v budově Společensko-kulturního centra nebo byla rozptýlena po Starém Městě, proto už teď hraje Velkomoravské náměstí ve společenském a kulturním životě obyvatel města velkou roli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků