Hlavní obsah
Foto: Ondřej Trojek

Velikonoční dílna potěšila českobudějovické předškoláky

Předškoláčci ze Salesiánského střediska mládeže a děti z přípravné třídy českobudějovické ZŠ Máj I se sešly k velikonočnímu tvoření v novém Komunitním centru Máj.

Foto: Ondřej Trojek
Velikonoční dílna potěšila českobudějovické předškoláky

Jaro, slunce, teplo, to vše a mnohem více jednoduše vybízí k oslavám. Proto se pedagogové Salesiánského střediska mládeže rozhodli společně oslavit blížící se Velikonoce a uspořádali menší jarní klání pro děti z přípravné třídy českobudějovické ZŠ Máj I a z programu Předškoláci, který dlouhodobě nabízí nejmladším dětem Salesiánské středisko mládeže.

Velké prostory nového Komunitního centra Máj nabídly různé druhy soutěží. Cvičení v zacházení s nůžkami při stříhání narcisků pro maminky, vytříbení jemné motoriky při vyrábění kuřátek do oken, zdokonalení se štětcem a lepidlem u zdobení vajíček, ale také snaha o trpělivost při kriketu, výzvy u prohazování míčků obručí a v neposlední řadě trénování míření a přesné mušky u boření pyramidy. Za snahu a píli si děti vychutnaly nejen sladkou odměnu, ale hotové výrobky si také mohly odnést domů.

Všechny dětské oči se pak ještě více rozzářily, když si vyslechly pohádku, společně přednesly básničky a ukazovací říkanky a mohly si konečně hrát, volně skotačit a tancovat při diskotéce. 

„Jsme rádi, že se spolupráce mezi střediskem a přípravnými třídami k oboustranné spokojenosti vydařila,” říká nadšeně Adéla Navrátilová, pedagogická pracovnice Salesiánského střediska mládeže.

„Děti se navzájem více spřátelily, paní učitelky poznaly budoucí žáky a naše asistentky ze Salesiánského střediska viděly, že jejich práce minulých měsíců nepřišla vniveč, ba naopak,” dodala.

Mladší děti se během dopoledne zhlédly ve vzoru těch starších a ukazovaly sobě i ostatním, co vše dovedou. „Všechny děti prošly ve svém vývoji velkým pokrokem a my se snažíme, aby to tak bylo i nadále,” hodnotí uplynulé období pedagožka Lenka Kolářová, vedoucí programu Předškoláci. „Rádi bychom ve spolupráci s přípravnými třídami pokračovaly, další akce máme naplánované například ke dni matek,” informovala.

Všichni organizátoři tohoto setkání tímto děkují hlavně dětem za jejich nadšení a radost ze hry i ze života. Máme se od nich mnohé co učit, shodují se všichni společně. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků