Hlavní obsah
Velikonoční výzdoba zámku v Litomyšli Foto: Zdeňka Kalová

Velikonoce na zámku v Litomyšli

Na velikonoční svátky je zámek v Litomyšli otevřen od Velkého pátku do Velikonočního pondělí. Reprezentační sály doplní velikonočně laděná květinová výzdoba. Soukromé pokoje zase nové vybavení. Poslední dny je také otevřená voňavá jarní výstava Múzy mezi květinami.

Velikonoční výzdoba zámku v Litomyšli Foto: Zdeňka Kalová
Velikonoce na zámku v Litomyšli

Mimořádně na Velký pátek 19. dubna a Velikonoční pondělí 22. dubna otevřou se návštěvníkům tradiční prohlídkové trasy reprezentačními a soukromými pokoji a historické divadlo.

O letošních Velikonocích bude zámek otevřen od pátku 19. do pondělí 22. dubna (včetně), vždy od 10 do 16 hodin. Poslední prohlídka začíná v 15:00. Jako velikonoční bonus doplnila reprezentační sály v západním zámeckém křídle (základní prohlídková trasa A) voňavá květinová a velikonoční výzdoba.

Soukromé pokoje ve východním křídle zámku (základní prohlídková trasa B) prošly ve dnech před velikonočními svátky reinstalací. Obohatily je nové návštěvnické koberce, brokátové závěsy na oknech, nebo vybavení dosud se skrývající v depozitářích.

Současně také mají možnost velikonoční návštěvníci se zakoupenou vstupenkou na prohlídkové trasy A i B navštívit zdarma květinovou výstavu s názvem Múzy mezi květinami, výstavu k oslavám 20 let od zápisu zámku v Litomyšli na seznam světového dědictví UNESCO, která končí 22. dubna. Sály v přízemí s instalovanou výstavou jsou bezbariérově přístupné, prohlídkové trasy nikoli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků