Hlavní obsah
Oceněná herečka Pavlína Hejcmanová. Foto: Marek Malůšek

Ve Slováckém divadle byly udělovány ceny diváků, kritiků i herců

Každoroční divácká anketa popularity herců Slováckého divadla Slovácký Oskar, ceny kritiků Největší z pierotů a Cena komediantů zná od posledního březnového pondělí, kdy se slaví Světový den divadla, své vítěze. Vyhlášeni byli při mimořádném představení muzikálu Hra o pyžama.

Oceněná herečka Pavlína Hejcmanová. Foto: Marek Malůšek
Ve Slováckém divadle byly udělovány ceny diváků, kritiků i herců

Za nejlepší ženský herecký výkon v uplynulé sezóně byla diváky oceněna Pavlína Hejcmanová v roli Vojnarky ve stejnojmenné inscenaci, nejlepší mužský herecký výkon podle publika předvedl Zdeněk Trčálek v inscenaci hry Kniha o hřbitově.

„Jakékoli ceny si velmi vážím. Je to vlastně výpověď o tom, že se divákům inscenace líbila a že naše energie, kterou do každého představení vkládáme, nebyla zbytečná,“ uvedla vítězka ženské kategorie Pavlína Hejcmanová. Celkové vítězství za nejlepší inscenaci patří klasickému dílu Aloise Jiráska Vojnarka režiséra Igora Stránského.

Divadelní kritika rovněž ocenila představitelku titulní role Vojnarky, je jí však Kamila Zetelová, jež postavu hrála před nástupem na mateřskou dovolenou. Nejlepším mužským hereckým výkonem se podle recenzentů může pyšnit Pavel Hromádka v roli přednosty městského úřadu Petra Stockmana v dramatu Nepřítel lidu (Síla interpretace) režiséra Zdeňka Duška. Jmenovaný titul si odnesl i cenu kritiků jakožto nejlepší inscenace loňského roku.

Cenu komediantů, kterou udělují sami herci, a to kolegům v profesích, na něž se při ostatních anketách zapomíná, tedy hudebníkům, scénografům a choreografům, letos připadla Mariovi Buzzi za hudbu ke Knize o hřbitově.

„Těší nás vytříbený vkus našich diváků, kteří nepatří mezi ty, jež by upřednostňovali jen komedie a muzikály, ačkoliv i je jsme loni v premiérách uvedli. Na výsledky jsme ihned zareagovali a přidali jsme na program mimořádné reprízy všech oceněných inscenací. Vojnarku uvedeme v pátek 19. května, Knihu o hřbitově poslední květnový den, Nepřítel lidu bude na programu 2. června,“ dodal k cenám mluvčí divadla Josef Kubáník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků