Hlavní obsah
V noci na středu se rozjela sněžná děla i ve Ski areálu Razula. Foto: Josef Vrážel

Ve Ski areálu Razula se rozjela sněžná děla, zahájení sezony tu plánují před Vánocemi

Do Beskyd konečně dorazilo mrazivé počasí, které umožnilo vlekařům zahájit naplno přípravu na lyžařskou sezonu. V noci na středu 4. prosince se rozjela sněžná děla také v Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.

V noci na středu se rozjela sněžná děla i ve Ski areálu Razula. Foto: Josef Vrážel
Ve Ski areálu Razula se rozjela sněžná děla, zahájení sezony tu plánují před Vánocemi

Vlekaři zasněžují především rodinnou sjezdovku Horal u hotelu Horal, která zahajuje lyžařskou sezonu ve středisku jako první.

„Potřebujeme s pomocí technického sněhu připravit co nejkvalitnější a nejpevnější podklad, aby nám sjezdovky vydržely v zimní sezoně co nejdéle bez ohledu na výkyvy počasí. Lyžařskou sezonu máme v plánu zahájit nejpozději na vánoční svátky, záleží samozřejmě na klimatických podmínkách,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

Zima letos do Velkých Karlovic přichází pozvolněji než loni. V loňském roce již touto dobou byly Velké Karlovice „pod sněhem“, letos zatím na první větší sněhovou nadílku čekají. Prozatím na loukách leží poprašek z úterního menšího sněžení. „Podle předpovědí by mělo začít pořádně sněžit již brzy,“ dodal Martin Pařízek.

Středisko do nadcházející sezony chystá vylepšení zázemí u sjezdovky Horal. Vznikne zde nový prostor s toaletami a odpočinkovou částí, rozšíří se také nabídka lyžařské výuky o skupinové lekce. „Po výuce lyžování je u nás velká poptávka, proto uvítáme v našich řadách ještě další kolegyně a kolegy pro pozice instruktorů lyžování i snowboardingu,“ podotkl Martin Pařízek.

Novinkou také bude zvýhodněný skipas na poslední 2,5 hodiny otevírací doby. „Standardně máme otevřeno denně až do 17:30, takže si u nás mohou zalyžovat nejen návštěvníci našich hotelů, ale stihnou si k nám zajet po práci i zájemci z regionu,“ dodal Martin Pařízek.

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který tvoří ještě čtyři hotely, relaxační centrum Wellness Horal a další nabídka služeb a aktivit pro volný čas. Na zimu chystá Resort Valachy i doprovodné akce, například noční závod na běžkách Noční stopa Valachy, dětské lyžařské závody nebo Maškarní lyžovačku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků