Hlavní obsah
Ilustrační foto k dětským dílnám Foto: Petra Svobodová

Vánoční dílny pro děti v Muzeu Brněnska

O víkendu 17. a 18. prosince hned ve dvou pobočkách Muzea Brněnska proběhnou vánoční dílny pro děti. V sobotu v areálu brněnské Vily Löw-Beer, v neděli v Muzeu ve Šlapanicích.

Ilustrační foto k dětským dílnám Foto: Petra Svobodová
Vánoční dílny pro děti v Muzeu Brněnska

V sobotu 17. prosince 2016 Vila Löw-Beer v Brně otevře výtvarné dílny pro rodiny s dětmi. Akce proběhne v galerii Celnice v zahradě vily od 13 do 17 hodin.

Průběh vánočních svátků v rodičovské vile Grety Tugendhatové, rozené Löw-Beerové je dnes zahalen rouškou tajemství. V našich výtvarných dílnách zjistíme něco o tom, jak probíhaly svátky za první republiky, a to nejen u Löw Beerů. 

Nejprve si vyrobíme Vánoční hvězdu – ozdobu na stromeček – a povíme si příběh Těsnohlídkova vánočního stromu. V další dílně Svátek světel se děti dozví základní informace o židovském svátku Chanuka a vytvoří z papíru tradiční svícen. Dílny jsou zdarma, rezervace není nutná. Nejvíce si je užijí děti od 4 let.

V galerii Celnice bude o tomto víkendu naposledy k vidění výstava Auta brněnských továrníků: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat o motorismu první poloviny 20. století na příkladu tří rodin textilních magnátů.

V neděli 18. prosince se uskuteční vánoční dílny pro rodiny s dětmi k výstavě Hurá do školy! Pod názvem Neznámé Vánoce. Přijďte si užít předvánoční atmosféru v Muzeu ve Šlapanicích.

Pan učitel z dávných dob bude dětem vyprávět o zapomenutých vánočních zvycích a společně si vyrobíme vánoční ozdůbky ze sušeného ovoce. V době od 14 do 17 hodin proběhnou tři tematické dílny: od 14.00 Panáček a panenka, od 15.00 Vánoční ozdůbka a konečně od 16.00 Vánoční stromeček. Se vstupenkou do muzea mohou děti navštívit dílny zdarma. Na dílny není nutné se předem objednat.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků