Hlavní obsah
Na obrázku jeden z 30 gulášů, které jste mohli ochutnat, a to konkrétně kuřecí s drůbky. Foto: Martin Močarník

Valašskomeziříčský Gulášfest nabídl přes třicet druhů gulášů

Jako je tomu každý rok, i letos jste ve Valašském Meziříčí mohli narazit na Gulášfest, který probíhal od 17. do 19. července na místním fotbalovém stadiónu. Mezi nejzajímavější guláše patřil mufloní, vinařský nebo dokonce klokaní.

Na obrázku jeden z 30 gulášů, které jste mohli ochutnat, a to konkrétně kuřecí s drůbky. Foto: Martin Močarník
Valašskomeziříčský Gulášfest nabídl přes třicet druhů gulášů

Na letošním ročníku Valašskomeziříčského Gulášfestu jste mohli ochutnat přes 30 druhů guláše a poslechnout si známé skupiny jako Iné Kafe, Lake Malawi, Alkehol, Reflexy a spousta dalších. Ze zdravotních důvodů bohužel v sobotu nevystoupil Michal Hrůza. Místo něj zahrál Marek Ztracený. Moderování festivalu se zhostil herec Jirka Vymětal.

Na festivalu se konala spousta soutěží o ceny - Páteční klání o největšího jedlíka guláše, sobotní soutěž o nejlepší guláš, do které se mohli přihlásit amatérští i profesionální kuchaři - porota hodnotila vůni, barvu, konzistenci a chuť. 

Ochutnat jste mohli guláš srnčí, mufloní, mexický, ale také pštrosí, vinařský a dokonce i klokaní. Kromě guláše jste si mohli vychutnat, i když ne doslova i Lunapark s hromadou atrakcí, mezi hlavní z nich patří malá horská dráha, trať pro motokáry, pirátská loď atd.

Stánek na Gulášfestu mělo i Rádio Čas, které zdarma lidem rozdávalo retro limonádu s malinovou a citrónovou příchutí, které opravdu chutnaly jako tenkrát.

Pokud budete o příštích prázdninách hledat místo, kde se dobře pobavit a najíst, tak rozhodně neváhejte navštívit Gulášfest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků