Hlavní obsah
Na sjezdovce Razula je v létě downhillová trať, cyklisté se mohou vlekem vyvézt nahoru. Foto: resort Valachy

Valašské sjezdovky žijí i v létě - cyklistickou či golfem

Sjezdovky v Beskydech nezůstávají v létě zcela osiřelé. Například ve Ski areálu Razula se v neděli 5. června opět rozjede vlek a stejně jako v minulých letech ho budou moci využívat cyklisté.

Na sjezdovce Razula je v létě downhillová trať, cyklisté se mohou vlekem vyvézt nahoru. Foto: resort Valachy
Valašské sjezdovky žijí i v létě - cyklistickou či golfem

Přímo na kilometrové sjezdovce Razula s převýšením 210 metrů vyrostla speciální downhillová trať pro vyznavače extrémní jízdy. Ti mohou díky vleku snadno vyjet nahoru a pak si vychutnat jízdu dolů po členité trati s překážkami. Služeb vleku ale mohou využít i vyznavači horské cyklistiky.

„Mohou se vyvézt na kopec a usnadnit si tak začátek výletu po hřebeni. Upozorňujeme však, že cesta nahoru vyžaduje schopnost dobře ovládat kolo. Výjezd vlekem určitě není vhodný pro sváteční cyklisty,“ upozornil Luboš Sušila ze Ski areálu Razula.

Vlek bude v neděli 5. června v provozu od 10 do 18 hodin. Od následujícího týdne již bude otevřeno vždy v sobotu i neděli od 10 do 18 hodin. Ve stejných časech bude otevřen i Gril srub Razula na úpatí sjezdovky s nabídkou občerstvení. O víkendu 11. a 12. června se navíc bude u Razuly konat další akce pro vyznavače horské cyklistiky. Připraveny pro ně budou vyjížďky v okolí sjezdovky s využitím služeb vleku.

V závěru měsíce, 25. a 26. června, se sjezdovka Razula stane dějištěm Českého poháru ve sjezdu horských kol. Závodníci tu budou moci trénovat již od pondělí 20. června, díky tomu bude vlek mimořádně v provozu i ve všední dny, převážně však pro tréninkové jízdy. Denní jízdenka na vlek stojí 250 Kč, půldenní (od 10 do 14 nebo od 14 do 18 hodin) pak 150 Kč. Jednotlivá jízda stojí 40 Kč.

Ve Ski areálu Razula, který je součástí turistického resortu Valachy, je v letních měsících živo nejen na hlavním lyžařském svahu. Modrá sjezdovka Horal zase létě slouží golfistům. Mírný svah pod hotelem Horal je součástí nového devítijamkového Golfového hřiště Horal, které naplno zahájí provoz v nejbližších dnech.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků