Hlavní obsah
Bikeclinic Cup je závodem pro malé i větší cyklisty. Foto: Barbora Klap

V Táboře odstartovala druhá polovina cyklo závodů pro děti Bikeclinic Cup 2015

V Táboře o víkendu odstartoval v pořadí už šestý závod cyklistické série pro děti od jednoho roku do šestnácti let. V této kolébce cyklokrosu čekala malé i větší závodníky trasa pro horská kola, na které mohli vyzkoušet své dovednosti a změřit své síly s ostatními cyklisty.

Bikeclinic Cup je závodem pro malé i větší cyklisty. Foto: Barbora Klap
V Táboře odstartovala druhá polovina cyklo závodů pro děti Bikeclinic Cup 2015

Pečlivě připravená trať přilákala více než 200 závodníků. „Okruh pro starší děti byl tentokrát mimořádně lákavý, protože téměř dvě třetiny z ní odpovídalo trati na mistrovství světa v cyklokrosu. Mladí cyklisté se s tím ale poprali velice dobře a bylo vidět, že ty, které jezdí pravidelně, dělají velké pokroky, které se právě v takovém terénu nejvíce zúročí,“ prozradila členka organizačního teamu Lucie Kecová

Bikeclinic Cup je závodem, který dává prostor všem, kteří si chtějí zajezdit na kole, ať už se jedná o ty nejmenší, kteří závodí na odrážedlech, nebo o ty starší, kteří na atraktivních tratích trénují své dovednosti a výdrž. Organizátoři myslí zároveň i na rodiče, pro které bývá vždy okolo poledne připraven speciální závod, na kterém si se svými ratolestmi prohodí role. Tentokrát se ho zúčastnilo na třicet nadšenců a měli možnost soutěžit o titul Senior Bikeclinic Cup, který je do programu závodu vložen nově a je vyhlašován jak v rámci jednotlivých závodů, tak celé série.

Tradičně je součástí závodů Bikeclinic Cup bohatý doprovodný program, který tentokrát obsahoval i divadelní vystoupení v podání spolku Mim. Představení s názvem Sousedská pohádka bylo příjemným zpestřením jinak sportovního dne, které přilákalo mnoho malých diváků.

Novinku obsahoval i Pětiboj Mr. Quixe, tradiční doprovodný závod Bikeclinic Cupu, ve kterém můžou mladí cyklisté otestovat své dovednosti na připravených překážkách. Kromě tratě s vysokým stoupáním, skoky a slalomem si mohli užít i netradiční odstartování přímo z vnitřku dodávky, ve které Mr. Quix své překážky na závody přiváží.

Další zastávka Bikeclinic Cupu se pod názvem DKNV Day uskuteční 16. srpna v Praze na Točné. Místní letiště ze své podstaty nabízí možnosti unikátního doprovodného programu – všichni návštěvníci si zde budou moci prohlédnout vystavená historická letadla.

Zároveň zde bude využito možnosti krásného zázemí s velkou fun zónou. Děti se mohou těšit na speciální část programu – vystoupení profesora Zlomtužky, mistra v malování čáry, pod jehož rukou se však na plátně ději podivné věci. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků