Hlavní obsah
V rámci série Hudebních pátků v klatovském renesančním dvorku vystoupí Clarinet Factory Foto: Ilustrační foto z archivu Clarinet Factory

V rámci série Hudebních pátků v klatovském renesančním dvorku vystoupí Clarinet Factory

V pátek 20. července se v Klatovech v renesančním dvorku ve Vídeňské ulici uskuteční koncert Clarinet Factory + Greedies ZUŠ Klatovy pod vedením J. Kaňky. Cyklus hudebních koncertů pořádá Městské kulturní středisko Klatovy.

V rámci série Hudebních pátků v klatovském renesančním dvorku vystoupí Clarinet Factory Foto: Ilustrační foto z archivu Clarinet Factory
V rámci série Hudebních pátků v klatovském renesančním dvorku vystoupí Clarinet Factory

Počátky čtyřčlenného hudebního tělesa Clarinet Factory, které v roce 2014 slavilo dvacet let na scéně, se váží k době studií všech členů na pražském AMU. Tehdy byla doménou čtveřice Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr "Pepíno" Valášek především interpretace klasiky a jazzu.

Clarinet Factory se ale brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, od aranžování ke komponování, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti.

Od roku 2014 vystupují Clarinet Factory pravidelně také s taneční skupinou VerTeDance ve společném projektu „Korekce”, který sklízí úspěchy a skvělé recenze po celé Evropě a od svého vzniku již získal mnoho prestižních cen.

Na koncertu Clarinet Factory v renesančním dvorku se můžete těšit na klasiku, jazz, crossover, ethno, minimalismus, elektroniku, filmovou a divadelní hudbu, soudobou hudbu, improvizace i původní tvorbu.

Jen pro zajímavost – loňské léto hráli Clarinet Factory s Grunikem + Danem Šoltisem na Colours of Ostrava, na podzim odehráli multimediální koncert v pražské Akropoli s hosty desky + s vizuálem. Loni v listopadu odehráli koncert ve Forum Karlín s Tatabojs a SOČRem (Symfonický orchestr Českého rozhlasu) pod taktovkou Tomáše Braunera. V dubnu letošního roku si Clarinet Factory zahráli koncert s Pardubickou filharmonií.

V předprodeji je pouze omezený počet vstupenek. Další vstupenky budou k prodeji i na místě přímo před koncertem. Prodej vstupenek začíná 30 minut před začátkem představení.

Koncert se uskuteční od 18 hodin ve Vídeňské ulici v domě čp. 66.

V případě nepříznivého počasí se premiéra koncertu Clarinet Factory + Greedies ZUŠ Klatovy pod vedením J. Kaňky uskuteční v Café Jednorožec.

Vstupenka na koncert je 100 Kč.

Vstupenky v předprodeji si lze objednat na www.kulturniklatovy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků