Hlavní obsah
Loď se potopila v plavební komoře. Foto: HZS Zlínského kraje

V plavební komoře řeky Moravy u Nedakonic se potopila loď

Pětičlenné posádce lodě, která se v pátek 13. července navečer potopila v plavební komoře v řece Moravě u Nedakonic na Uherskohradišťsku, pomohlo jiné plavidlo. Potopená loď byla vyzvednuta v noci z pátku na sobotu 14. července.

Loď se potopila v plavební komoře. Foto: HZS Zlínského kraje
V plavební komoře řeky Moravy u Nedakonic se potopila loď

„Hlášení o potopené lodi v Nedakonicích jsme přijali v pátek v 18:41 hodin. V době příjezdu hasičů z Uherského Hradiště byla posádka plavidla, dvě dospělé osoby, tři děti a pes, na břehu v bezpečí. Žádný z nich nebyl zraněn,“ informoval dnes Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje. 

Z potopeného plavidla unikly do vodního toku pohonné hmoty. Hasiči proto položili u výjezdu z plavební komory na hladinu řeky sorpčního hada a o kus dál po proudu vytvořili nornou stěnu. Uniklé pohonné hmoty plovoucí na hladině zasypali sorpční látkou.

„Jeden z členů lodní posádky hasičům řekl, že když se začali potápět, přiblížila se k nim loď, která stála za nimi. Všichni na ni přeskočili a pak vystoupili na břeh,“ sdělil mluvčí hasičů.

Na místo byli povoláni i policejní potápěči. Majitel potopené lodi zajistil k jejímu vyzdvižení jeřáb. „Před jeho příjezdem vynášeli hasiči na břeh z plavidla dostupné nebo plovoucí věci. V průběhu jeho vyprošťování ze dna plavební komory odčerpávali vodu z lodi pomocí ponorného čerpadla. V sobotu 14. července v 0:22 hodin byla loď vytažena a uložena na břeh. Hasiči veškerou činnost na místě ukončili v 1:21 hodin,“ dodal Roman Žemlička.

Vyproštění lodi probíhalo za přítomnosti Policie ČR, majitele plavidla, zástupce Státní plavební správy, pobočky Přerov, a pracovníka Odboru životního prostředí města Uherské Hradiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků