Hlavní obsah
Část něžnější kladrubské komise. Zleva: Jana Tauschová, Stanislava Šmahelová, Zdeňka Malá Foto: Martina Sihelská

U voleb zjistila, že nemá jediný platný doklad

Ve Stříbře měli voličku bez jediného platného dokladu, v Kladrubech byla osobně volit i nejstarší občanka v devadesáti letech.

Část něžnější kladrubské komise. Zleva: Jana Tauschová, Stanislava Šmahelová, Zdeňka Malá Foto: Martina Sihelská
U voleb zjistila, že nemá jediný platný doklad

Na stříbrskou radnici přišla v sobotu dopoledne volit také jednapadesátiletá žena. Komise si však všimla, že má dva dny propadlý občanský průkaz.

Volička nemarnila a utíkala si domů pro jiný doklad. „Ale ještě doma jsem se podívala na datum na řidičském průkazu a polilo mě horko, byl propadlý rok a půl. Tak kouknu do pasu, a ten propadl už v srpnu. Takže volit nemohu, a hlavně mám plno starostí, které musím hned v pondělí začít řešit,” uvedla hodně překvapená volička a jen tak se podívala na kartu z bankomatu. „Tak aspoň ta platí, ale jen do konce února, takže to vezmu všechno jedním vrzem,” řekla už odevzdaně a do místnosti se nevrátila.

V Kladrubech měli 1060 možných voličů. V tamní komisi je předsedkyní Zdeňka Malá, místopředsedkyní Stanislava Šmahelová, zapisuje Jana Tauschová. Komisi doplňují Pavel Petráň, Petr Malát a Vojtěch Horák. 

„Lidé chodí a už v pátek jich tu bylo přes čtyři stovky. Když to tak srovnám, že volit chodí pravidelně kolem šesti set voličů, tak už jich pátek zřejmě přišla většina. Chodí i lidé, co nepřišli v prvním kole, dokonce sem osobně došla i naše nejstarší devadesátiletá volička,” uvedla místopředsedkyně komise Stanislava Šmahelová s tím, že s rodiči i chodí děti, které jsou navyklé, že u komise dostanou bonbóny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků