Hlavní obsah
Požehnání tříkrálovým koledníkům Foto: Charita

Tříkrálovým koledníkům ve Valašských Kloboukách požehná arcibiskup Jan Graubner

Nadcházející ročník Tříkrálové sbírky v Olomoucké arcidiecézi bude zahájen slavnostním požehnáním, které bude tříkrálovým koledníkům uděleno na dvou místech - v Olomouci a Valašských Kloboukách.

Požehnání tříkrálovým koledníkům Foto: Charita
Tříkrálovým koledníkům ve Valašských Kloboukách požehná arcibiskup Jan Graubner

Do klobouckého kostela Povýšení svatého Kříže přijede koledníkům z celého kraje požehnat olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Sváteční setkání se uskuteční v sobotu 29. prosince a bude zahájeno ve 14 hodin mší svatou.

„Farní kostel v ten den zaplní na 250 malých i větších koledníků v doprovodu svých vedoucích z různých koutů Zlínského kraje, od Vsetína a Valašského Meziříčí přes Luhačovice až po Zlín a Uherský Brod. Otec arcibiskup Jan Graubner jim udělí požehnání pro jejich službu, a symbolicky tak zahájí další ročník Tříkrálové sbírky,“ uvedl ředitel Charity Valašské Klobouky Tomáš Naňák. Koledníci pak podle dávné tradice navštíví domácnosti o prvním lednovém víkendu.

Po bohoslužbě se průvod králů přesune do Kulturního domu Klobučan, kde bude čekat odpolední program. Se svým divadelním představením o svatém Vítovi vystoupí děti ze Základní školy z Nedašova a vánoční atmosféru podpoří i pásmo dětí z valašskokloboucké scholy Ovečky. „Během odpoledne se malí koledníci budou moci osobně setkat s otcem arcibiskupem. Jistě to pro ně bude velkou motivací a podporou do jejich kolednického úsilí,“ dodal Tomáš Naňák.

Skupiny většinou dětských koledníků v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara budou během sbírky obcházet domácnosti s přáním dobra a pokoje do nového roku. Lidé jim mohou do úředně zapečetěných kasiček přispět libovolnou částkou podle svého uvážení. Výtěžek sbírky pomůže sociálně slabým a strádajícím u nás i v zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků