Hlavní obsah
STYL a KABO jsou kontraktační veletrhy s tradicí. Foto: Archiv BVV

Tradiční veletrhy STYL a KABO obsadí nejmodernější halu brněnského výstaviště

Tradiční kontraktační veletrhy STYL a KABO budou zahájeny v Brně v sobotu 22. února a potrvají do pondělí 24. února. Mezinárodní veletrh módy STYL a mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží KABO jsou určené pro odbornou veřejnost.

STYL a KABO jsou kontraktační veletrhy s tradicí. Foto: Archiv BVV
Tradiční veletrhy STYL a KABO obsadí nejmodernější halu brněnského výstaviště

55. mezinárodní veletrhy STYL a KABO tentokrát obsadí celou nejmodernější halu brněnského výstaviště, kterou je pavilon P. Poprvé se tak budou konat společně pod jednou střechou.

„Návštěvníci budou mít všechny trendové kolekce přehledně na jednom místě, nemusejí přecházet z jedné haly do druhé, což ocení nejen v zimě, ale jistě i v horkých letních dnech,“ vysvětluje záměr Gabriela Císařová, ředitelka projektu.

Uspořádání vystavovatelů v hale bude díky tomu zcela nové. Z původních expozic nezůstal kámen na kameni. U obou veletrhů je upravena i „branžová“ struktura. Na veletrhu STYL je nové rozčlenění sortimentu na dámskou módu, pánskou módu, denim a další. U veletrhu KABO se zjednodušilo zařazení v oborech Shoes, Accessories.

Kromě prezentací vystavovatelů čeká návštěvníky tradiční doprovodný program, do kterého se zapojí řada nových partnerů a odborníků z textilního a obuvnického světa. Programové centrum přinese řadu zajímavých přednášek a workshopů.

Mezi top téma rozhodně patří TRENDY 2020 aneb Přivítejte změnu, které otevře citlivé otázky hledání nových hodnot v oděvním průmyslu po uvědomění si jeho skutečných dopadů na naši planetu. Přednášet bude Ellen Haeser z Nizozemska. Jeden z workshopů bude zaměřen na unikátní kódy, díky další bude možné nahlédnout do psychologie zákazníka versus prodavače.

V doprovodném programu nebude chybět TREND FORUM, kde bude představena především dámská móda, dětská móda, ale i kožená galanterie. Představeny budou i doplňky s novými módními prvky pro rok 2020.

Na veletrzích budou vyhlášeny výsledky soutěže Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv a Osobnost roku 2019 v textilním a obuvnickém průmyslu. Těm nejúspěšnějším budou v Brně předána zasloužená ocenění.

Odborná veřejnost jistě ocení WORKSHOP BIJOUX, který bude realizován studenty odborných škol – SUPŠ Uherské Hradiště a Ateliér designu obuvi FMK UTB Zlín. Rozhodně bude pro všechny velkou inspirací. Tvoření s firmou MORAVIAFLOR s. r. o., výrobcem květinových dekorací bude rozhodně hodně kreativní.

STYL a KABO se zabývá i vážnými tématy. Módní průmysl i obchod čelí v posledních letech narůstajícímu tlaku - vyrábí se čím dál tím víc oblečení, a tedy i textilního odpadu, který neumíme ve většině případů recyklovat. Obchody jsou zahlcené zbožím, které nelze prodat, a tak se z nich bez jakéhokoliv užitku stává odpad. Klesá kvalita, loajalita zákazníků, jejich schopnost a ochota se o oblečení správě starat, což je stále větším problémem. Kamila Boudová, která učí udržitelnou módu na vysokých školách v Česku i v Paříži, v Brně představí princip cirkulární ekonomiky pro módní průmysl a reálný přínos tohoto systému.

Tyto tradiční kontraktační veletrhy navštívilo v létě 2019 na čtyři a půl tisíce odborných návštěvníků. Své módní kolekce a výrobky představilo 233 vystavujících firem, které prezentovaly na 500 módních značek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků