Hlavní obsah
Foto: Jiří Smutný

Tmavomodrý den přiblíží život nevidomých

Tyflocentrum Brno připravilo na čtvrtek 27. dubna od 13 do 17 hodin pro veřejnost Tmavomodrý den. Akce se koná v rámci 28. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu zrakově postižených dětí a mládeže Tmavomodrý svět a uskuteční se pod sochou Jošta na koni na Moravském náměstí.

Foto: Jiří Smutný
Tmavomodrý den přiblíží život nevidomých

Pořadatelé nabídnou veřejnosti vyzkoušet si na místě, jaké překážky musejí v každodenním životě překonávat slabozrací a nevidomí. Kdo bude mít odvahu, bude se moci projít poslepu centrem města jen tak s bílou holí v ruce nebo si namazat chleba či nalít šálek čaje bez možnosti zrakové kontroly.

Bude předveden počítač s hlasovým výstupem a telefon sloužící jako pomůcka pro nevidomé. Zájemci si mohou zkusit proniknout do čtení Braillova slepeckého písma.

Pod rukama nevidomých masérů bude možné zjistit, proč je při masážích stěžejním prvkem dotyk. Na místě lze získat poukaz na další masáž v některé z poboček Nevidomí maséři Brno s padesátiprocentní slevou.

V rámci doprovodného programu bude představena nová mobilní aplikace NowYouSee pro barvoslepé, kterou si zájemci budou moci stáhnout zadarmo do svého mobilu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků