Hlavní obsah
Koncert Marcela Kříže na hradě Orlík. Foto: Oldřich Vacek

Tip na sobotu: Hudební festival Ozvěny prázdnin na hradu Orlík u Humpolce

V sobotu 13. září se v areálu hradu Orlík nad Humpolcem odehraje hudební festival Ozvěny prázdnin. A jak je na tomto hradě zvykem, přijdou si na své i děti, a to především v rámci pro ně komponovaného dopoledne.

Koncert Marcela Kříže na hradě Orlík. Foto: Oldřich Vacek
Tip na sobotu: Hudební festival Ozvěny prázdnin na hradu Orlík u Humpolce

Hrad Orlík zájemci najdou nad obcí Rozkoš, zhruba dva kilometry od Humpolce.

Na Orlíku se již několik let každoročně konají akce jako Středověké slavnosti, Hradozámecká noc, budkování a filmový festival… A letos poprvé i festival hudební, doplněný o dětské dopoledne. Program, který připravila obecně prospěšná společnost CASTRUM, začíná v 10:00 a končí ve 22:00 (dopolední program pro děti přesahuje i do odpolední festivalové části).  

První, respektive nultý, ročník bude, jak nám řekl programový ředitel festivalu Kamil Melíšek, z technických důvodů pouze jednodenní (na hradě se staví rozhledna) a žánr byl zvolen spíše folk až folkrockového ražení se zastoupením kapel z celé republiky, které již mají spousty koncertů odehráno, ale i těch, které mají prozatím působnost pouze místní .

Přijedete-li autem, pak parkování je možné na parkovišti v podhradí. Přímo v areálu bude v provozu hradní hospůdka, kde si kromě pivečka, limonády nebo čaje můžete dopřát i něco teplého do žaludku, či jen tatranku pro děti. Toalety jsou jako na každé slušné akci samozřejmostí.

Dětské dopoledne

Je věnováno dětem, budou pro ně připraveny různé hry, soutěže, workshopy a ukázky řemeslných činností (batika, korálkování, práce s kůží, středověká pec a další).

Odpolední festival

Kdo vystoupí? Začátek sobotního muzicírování obstará se svou tvorbou mladý nadějný písničkář z Vysočiny Pavel DVOŘÁK. Následovat bude fragment bluesové kapely MORROWS z Králova Dvora. Svou tvorbu představí také folk-rocková kapela MANDIAX ze Stříbrné Skalice.

Jako další se na podiu objeví TŘETÍ SLOKA, folk-experimental skupina z Písku. Následující libereckou indierockovou kapelu JARRET snad není třeba ve folkových vodách ani představovat.

Po tomto „nářezu“ emoce zklidní a zahraje pražská kapela FIANNAN. Uslyšíte irské a skotské písně v českém balení. Po nich již nastoupí znovuzrozená folkrocková kapela FAJNBEAT taktéž z Prahy. Na jejich tóny naváže seskupení muzikantů v čele s Vojtou Kotkem, které si říká ZEVLÁKY a jak avizují, hrají Rák´n´ról z Kárlštajna.

Předposlední kapelou, která se představí na hradním pódiu, bude seskupení Marcela KŘÍŽE z Čáslavi a jeho hostů hrajících folkblues. Program uzavře svou folkovou tvorbou - na hradě již svým vystupováním v samostatných koncertech známý - MARTIN SÝKORA & spol.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků