Hlavní obsah
Foto: Petra Svobodová

Světové dědictví UNESCO se představí v Celnici

Komorní galerie Celnice v areálu vily Löw-Beer v Brně hostí od středy 29. června putovní výstavu fotografií Poznej světové nehmotné dědictví Chorvatska a České republiky.

Foto: Petra Svobodová
Světové dědictví UNESCO se představí v Celnici

Autorský projekt novinářky, spisovatelky a cestovatelky RNDr. Mileny Blažkové pod názvem Poznej světové dědictví UNESCO přibližuje místa v České republice i ve světě zapsaná na Seznam světového kulturního a světového dědictví UNESCO.

Projekt prohlubuje znalosti a povědomí o těchto místech a zároveň podporuje rozvoj udržitelného cestovního ruchu. Produkci zajišťuje MEDIA IN dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky pod vedením autorky projektu.

Nedílnou součástí projektu je i stejnojmenná putovní výstava fotografií, která letos vstoupila do svého již 14. ročníku. Záštitu nad projektem převzala stejně jako v minulých ročnících Česká komise pro UNESCO.

V komorní galerii Celnice se v červenci představí výstava Poznej světové nehmotné dědictví Chorvatska a České republiky, která přiblíží unikátní lidové těchto zemí. Fotografie zachycují lidové slavnosti, tradiční výrobky či pokrmy (např. středomořská kuchyně patří ke světovému kulturnímu dědictví, stejně jako Jízda králů ve Vlčnově). Výstavu je možné chápat i jako pozvánku na dovolenou před blížícími se letními prázdninami.

Výstava trvá až do 31. července. Galerie Celnice je otevřená vždy od úterý do neděle, do 10 do 18 hodin. Vstup je volný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků