Hlavní obsah
Strom splněných přání v Šumperku Foto: Kamil Navrátil

Šumperští Ježíšci mohou vyplnit přání opuštěných dětí

Od pondělí najdou obyvatelé Šumperka na Hlavní třídě vánoční strom, na jehož větvích budou viset přání dětí z místního dětského domova a kojeneckého ústavu. Strom splněných přání s podtitulem Milý Ježíšku je již pátým ročníkem této charitativní akce.

Strom splněných přání v Šumperku Foto: Kamil Navrátil
Šumperští Ježíšci mohou vyplnit přání opuštěných dětí

"Na vánočním stromku v centru města najdou zájemci z řad Ježíšků přání tří desítek dětí ve věku od dvou měsíců do sedmi let z dětského domova a kojeneckého ústavu v Šumperku. Ti starší kreslili Ježíškovi sami, těm menším pomohly tety," doplnila podrobnosti akce organizátorka Tereza Schreiberová z Mladé krve Šumperka.

Strom splněných přání se koná v Šumperku již popáté. Akce se těší každoroční přízni obyvatel města, podle slov organizátorů se vždy podařilo vyplnit všechna dětská přání.

"Děti si nejčastěji přejí hračky, výjimkou ale nejsou ani knížky nebo hudební nástroje. Přání dětí jsou jistě hodně podobná těm, co budou Vánoce slavit ve svých rodinách. Každoročně se v dopisech Ježíškovi objeví nějaký aktuální hit, třeba panenka Hanna Montana," odhaluje zákulisí dětských přání Schreiberová.

Strom bude Ježíškům k dispozici až do 23. prosince. "Přáníčka ale bývají rozebrána velmi rychle. Nicméně dárky je možné předávat až do dne před Štědrým dnem. Sběrným místem je knihkupectví Tón na Hlavní třídě v Šumperku," upřesnila Schreiberová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků