Hlavní obsah
Foto: Městská policie Plzeň

Strážníci si povídali s dětmi z plzeňské mateřinky o chování na veřejných komunikacích

Cílem návštěvy plzeňských strážníků a koordinátora BESIP pro Plzeňský kraj Václava Ircinga se stala v úterý 27. ledna 24. MŠ ve Schwarzově ulici v Plzni na Borech.

Foto: Městská policie Plzeň
Strážníci si povídali s dětmi z plzeňské mateřinky o chování na veřejných komunikacích

S dětmi si povídali, jak se mají chovat na ulici, především pak o správném přecházení vozovky na přechodu řízeném světelnou signalizací, ale také bez semaforu. Děti návštěvě ukázaly, že vědí, která ruka je levá, a která pravá a také, že znají barvy.

Strážníci Městské policie Plzeň tuto mateřskou školu navštěvují pravidelně na jaře a na podzim. Při jarních návštěvách chodí s dětmi ven na malé dopravní hřiště v areálu školky, kde se děti učí, jak se mají chovat na ulici. 

Výuka chování na ulici probíhá i na Doubravce v 6. MŠ v Republikánské ulici či na Slovanech ve 23. MŠ v Topolové ulici, kde jsou k dispozici dopravní hřiště.

Spolu se strážníky mateřinku na Borech navštívil i místostarosta MO Plzeň 3 David Procházka, který se do debaty s dětmi aktivně zapojil, přidal pár dobrých rad a nezapomněl jim přinést i dárek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků