Hlavní obsah
Stonavská Barborka vyvrcholí v pátek 30.listopadu 2012. Foto: Nadace OKD

V pořadí šestý ročník pěvecké soutěže Stonavská Barborka, jediné svého druhu na světě, začal ve středu soutěžními produkcemi a vyvrcholí v pátek galakoncertem ve stonavském kostele. Soutěž je přehlídkou nadšení dětí a mladých lidí, jež se v různých typech uměleckých škol dlouhodobě zabývají hudbou.

Stonavská Barborka vyvrcholí v pátek 30.listopadu 2012. Foto: Nadace OKD
Stonavská Barborka táhne mladé talenty

„Je to pro mladé lidi další příležitost, podobnou kvalitu najde člověk v různých soutěžích typu Superstar jen stěží. V naší soutěži se prezentují nejlepší zpěváci a další hudebníci, pro které se hudba stává životním posláním,“ vysvětlil Josef Melnar, ředitel Stonavské Barborky, která se koná díky podpoře obce Stonava a Nadace OKD.

Soutěžního klání se letos účastní více než 150 studentů uměleckých škol z celé republiky, zájem a kvalita se přitom každoročně zvyšují.

„Je to přesvědčivý důkaz, že máme spoustu vynikajících a hlavně obětavých učitelů, kteří předávají zkušenosti svým žákům. Zájem o klasickou hudbu mezi nastupující generací i přes obrovskou konkurenci komerční zábavy stále roste,“ dodal Melnar.

Nadace OKD podporuje stonavský festival už několik let. „Je pozoruhodné, že v malé hornické obci zvládnou připravit soutěž světových parametrů. A stejně tak oceňuji osobní zapojení nejen všech dětí, ale také učitelů, lektorů a porotců, kteří se na této nevšední aktivitě podílejí,“ řekl ředitel hornické nadace Jiří Suchánek.

Slavnostní koncert spojený s vystoupením nejlepších účastníků a vyhlašováním vítězů proběhne v pátek 30. listopadu od 20.00 hodin v kostele sv. Máří Magdaleny ve Stonavě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků