Hlavní obsah
Foto: Dialog Jessenius

Štefan Margita potěšil svým vystoupením onkologické pacienty i zdravotníky, kteří o ně pečují

Benefiční koncert operního pěvce Štefana Margity po roce opět rozezněl prostory kostela svatých Šimona a Judy v Praze. V úterý 29. října zde v rámci projektu Klobouk dolů vzdal hold onkologicky nemocným pacientům, jejich blízkým i zdravotnickým pracovníkům.

Foto: Dialog Jessenius
Štefan Margita potěšil svým vystoupením onkologické pacienty i zdravotníky, kteří o ně pečují

Říjen je měsícem, kdy se tradičně připomíná boj proti rakovině prsu. S cílem podpořit onkologické projekty se v jeho závěru uskutečnil také charitativní koncert, jehož hlavní hvězdou byl uznávaný tenorista Štefan Margita.

Společně se sopranistkou Kristýnou Vylíčilovou představil skladby Schuberta, Mozarta, Čajkovského a dalších. V podání mladé pěvkyně zazněly i známé muzikálové skladby od A. L. Webbera.

Koncert pod názvem Klobouk dolů společně organizovaly již třetím rokem společnosti Dialog Jessenius a Projekt 35. „Tímto způsobem jsme chtěli poděkovat všem zdravotníkům – lékařům i sestrám, kteří pomáhají onkologickým pacientům v jejich nelehkém boji,“ vysvětlila Michaela Tůmová, ředitelka Dialog Jessenius, o.p.s. „A zároveň chceme ocenit a podpořit i přímo onkologicky nemocné.“

V průběhu večera na pódiu promluvil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Štefan Margita také již tradičně předal společně s finančním ředitelem společnosti Editel, Karlem Janouškem, profesorce Petře Tesařové pro společnosti Dialog Jessenius a Projekt 35 šek na padesát tisíc korun. Finanční částka poslouží na podporu časné diagnostiky onkologických onemocnění.

„Dokud mi bude sloužit hlas, rád vždy na této akci vystoupím,“ slíbil přítomným Štefan Margita, který během vystoupení zavzpomínal písněmi i na zesnulého Karla Gotta a úctyhodné 88. narozeniny Hany Hegerové.

Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu projektu Centra informací pro onkologické pacienty, který provozuje společnost Dialog Jessenius v prostorách Fakultní nemocnice Motol.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků