Hlavní obsah
Během prohlídky porodnice se narodila zdravá dvojčátka. Foto: Jindřich Hloušek

Starostové prohlídku porodnice nedokončili, zato se stali svědky porodu dvojčat

Do nových zrekonstruovaných prostor porodnice Nemocnice Na Bulovce se přišli v úterý 17. prosince podívat sídelní starosta Prahy 8 Jiří Janků a starosta spádové městské části Prahy 7 Marek Ječmének. Na prohlídku asi dlouho nezapomenou. Stali se svědky porodu dvojčat.

Během prohlídky porodnice se narodila zdravá dvojčátka. Foto: Jindřich Hloušek
Starostové prohlídku porodnice nedokončili, zato se stali svědky porodu dvojčat

Provést je měl přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky prof. Michael Halaška a primář neonatologického oddělení Martin Čihař. A bylo se čím pochlubit. Porodnice je po své povinné uzavírce nejen nově vymalovaná, ale především vznikly nové předporodní místnosti s vlastním sociálním zázemím, zvyšující komfort jak maminkám, tak jejich doprovodu. A celkově se porodnice proměnila do viditelně „domáčtějšího“ prostředí.

Vše probíhalo podle plánu, ve dvou místnostech byly maminky, tam se samozřejmě nikdo podívat nemohl, ale třetí místnost byla v tom okamžiku volná a bylo možné si jí prohlédnout a zhodnotit úpravy.

Atmosféra byla uvolněná, ozdobený vánoční stromek na prostorné chodbě připomínal, jaké období se blíží. Všichni pozvaní stáli u vchodu v hygienických návlecích, přednosta a primář vysvětlovali, že rekonstrukci bylo možné realizovat především díky sponzorským příspěvkům, starostové se shodli na užitečnosti celé investice a potvrzovali význam porodnice pro jejich městské části, ale i zbytek hlavního města a střední Čechy, personál v klidném tempu vyřizoval potřebné záležitosti…

"Akutní císáááář! Připravte sááál! Jsou to dvojčatááá!“ najednou zaznělo chodbou. Ve vteřině se vše proměnilo.

Chůze přítomného personálu se změnila v klus, zavřené dveře na chodbě se rozletěly a vybíhaly z nich další posily porodnického a neonatologického týmu, v klusu si doupravující nezbytné roušky a čepce. To už sestry tlačily postel s budoucí maminkou dvojčat do otevřených dveří operačního sálu a za nimi vstupoval personál porodnice a lékařky z jednotky intenzivní péče neonatologického oddělení.

Seběhlo se to tak rychle, že diskutující hosté ani nedokončili větu. Všem bylo jasné, že prohlídka porodnice právě skončila a že debaty o interiérové účelnosti a preciznosti spojené s designovou vstřícností porodnice se přesunou nad fotografie a plány do pracovny přednosty kliniky. Nikomu to ale nevadilo.

To, co právě zažili, byla ta nejlepší a nejúčinnější forma prezentace porodnice. Oba starostové byli totiž svědky absolutní připravenosti a souhry týmů porodnice a neonatologie Nemocnice Na Bulovce, které stojícím hostům neplánovaně předvedly, jak to funguje, když každý přesně ví, co má dělat.

Debaty na chodbě porodnice pomalu končily, aby se ještě všichni po zhruba 25 minutách dočkali té nejkrásnější „tečky“ při své návštěvě – okamžiku, kdy mohli vidět sestry nesoucí ze sálu právě narozená dvojčátka. Oba novorozenci byli v pořádku, pro jistotu přesto zamířili na neonatologickou JIP. Maminka taktéž v pořádku…

Od otevření porodnice po rekonstrukci 9. prosince to byla narozená miminka s pořadovým číslem 48 a 49… A do večera je následovala další dvě miminka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků