Hlavní obsah
O. Kolář, starosta Prahy 6 položil před budovou velvyslanectví Francie sídlící na Velkopřevorském náměstí v Praze květiny a zapálil svíčku. Foto: Adam Halmoši

Starosta Prahy 6 kondoloval na francouzském velvyslanectví, radnice má vlajky na půl žerdi

Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář ve čtvrtek 8. ledna na velvyslanectví Francouzské republiky v Praze kondoloval obětem středečního teroristického útoku v Paříži zápisem do kondolenční knihy. Následně osobně kondoloval velvyslanci Francie v ČR J. E. Jean-Pierrovi Asvazadourianovi.

O. Kolář, starosta Prahy 6 položil před budovou velvyslanectví Francie sídlící na Velkopřevorském náměstí v Praze květiny a zapálil svíčku. Foto: Adam Halmoši
Starosta Prahy 6 kondoloval na francouzském velvyslanectví, radnice má vlajky na půl žerdi

Poté položil před budovou velvyslanectví sídlící na Velkopřevorském náměstí v Praze květiny a zapálil svíčku. 

Na budově radnice městské části Praha 6 před hlavním vchodem jsou tři stožáry pro vyvěšení vlajek. Ve čtvrtek byla od dopoledne uprostřed vyvěšena francouzská vlajka. Vpravo je vlajka České republiky, vlevo vlajky Prahy 6. Všechny vlajky jsou staženy na půl žerdi. Takto to bude po celou dobu ve Francii vyhlášeného národního smutku.

Městská část Praha 6 má již od 60. let 20. století jako své partnerské město francouzské Drancy, ležící v blízkosti Paříže. Proto byl také odeslán kondolenční dopis starosty Prahy 6 přímo starostovi Drancy, francouzského partnerského města Prahy 6, panu Jeanu-Christophemu Lagardeovi.

Text kondolence:

Vážený pane poslanče a starosto, 

s hlubokým zármutkem a pobouřením jsem přijal zprávu o teroristickém útoku na kanceláře redakce týdeníku Charlie Hebdo, během něhož bylo zločinně zavražděno dvanáct francouzských občanů - novinářů, kreslířů, policistů a zaměstnanců. Tento neakceptovatelný výraz lidské zbabělosti, zloby a nenávisti mě hluboce šokoval, stejně jako všechny občany Prahy 6. Přijměte proto, prosím, vyjádření mé upřímné soustrasti. Touto tragédií se cítíme zasaženi všichni. Dovoluji si citovat prezidenta Francouzské republiky pana Françoise Hollanda: „Tito muži a tato žena zemřeli pro to, za co považovali Francii – tedy svobodu.“ Je to přesně tak: teroristé chtěli zavraždit svobodu. Jakožto evropský občan jsem hluboce přesvědčen, že se musíme v boji za svobodu, která je nám tak drahá, všichni spojit. Vážený pane poslanče a starosto, přijměte, prosím, projevy mé nejhlubší úcty. 

Mgr. Ondřej Kolář starosta městské části Praha 6 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků