Skvělé výkony podávali atleti na halovém mistrovství ČR v Ostravě

Druhý den halového mistrovství České republiky mužů a žen v lehké atletice v Ostravě přinesl kvalitní výkony. V rekordech na svých tratích se předvedli Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, ale také ostravská Jana Slaninová. Jan Kudlička si řekl výkonem 577 cm ve skoku o tyči o účast na halovém mistrovství světa v Portlandu.

Halové Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Ostrava 28.2.2016. Běh na 1500m .

Pořadatelé mohou být se závody, které se uskutečnily 27. a 28. února, spokojeni. Technicky vše proběhlo bez problémů, sportovci podávali výkony na hranici svých momentálních možností, mnozí překonávali rekordy. Hala byla po oba dva dny plná diváků. Kapacita sedících 1025 míst byla zaplněna.

Ve skoku vysokém žen podala výborný výkon Michaela Hrubá z JAC Brno, která skočila 193 cm a pokusila se zdolání výšky 198 cm. Druhé místo obsadila Nikola Strachová PSK Olymp Praha - 180 cm před třetí Eliškou Klučinovou z USK Praha - 180 cm.

Pořadatelům a divákům udělala radost Zuzana Hejnová, která ve finále na 400 m zaběhla vynikající čas 52, 34. Druhou příčku obsadila Zdeňka Seidlová z AC Vysoké Mýto - 54,47. Třetí doběhla Helena Jiranová z TJ Sokol Kolín-atletika - 55,11.

Vynikajícího času dosáhl i Pavel Maslák  z TJ Dukla Praha v běhu na 200 m. S přehledem vyhrál v čase 20,78 před Jiřím Polákem z TJ Sokol České Budějovice - 21,40 a třetím Michalem Tlustým z ASK Slavia Praha - 21,79. Na stejné trati vyhrála ostravská závodnice z SSK Vítkovice Jana Slaninová - 24,23 před  Barborou Procházkovou z USK Praha - 24,27 a Barborou Dvořákovou z TJ Dukla Praha - 24,30.

Za zmínku stojí výkon Kateřiny Cachlové z USK Praha ve skoku dalekém - 628 cm, ve vrhu koulí vyhrál Tomáš Staněk (Dukla Praha) výkonem 20,90 m.

V soutěži ve skoku o tyči začínalo 11 závodníků na základní výšce 440 cm. Metu 500 cm přeskočil čtvrtý Dan Bárta z TJ LIAZ Jablonec a třetí v konečném pořadí Lukáš Posekaný z AC Tempo Kladno.

Ve vyšších sférách si to o titul rozdali dva nejlepší - Michal Balner, který svou skokanskou pouť ukončil na výšce 550 cm. Vyhrál Jan Kudlička výkonem 577 cm, přičemž se ještě pokoušel zdolat 583 cm, což se mu nepodařilo.